Suudi Arabistan Kralı: “Avrupa Ve ABD Tehlike Altında”

Saudi King Abdullah bin Abdulaziz al-Saud and U.S. Secretary of State John Kerry wait for a meeting at the King's private residence in the Red Sea city of JeddahSuudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz, dünyaya Ortadoğu konusunda uyarılarda bulundu. Kral , dünyanın IŞİD tehdidine karşı birleşmemesi halinde, Avrupa ve ABD ’nin de tehlike altında olacağını vurguladı.

Evinde, büyükelçileri ağırladığı bir resepsiyon düzenleyen Kral Abdullah’ın konukları arasında ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ de yer aldı. Kral: “Terörizm sınır tanımıyor ve tehlikesi Ortadoğu’nun dışındaki birkaç ülkeyi de etkileyebilir. Cihatçıların kafa kestiğini ve sokaklarda çocuklara bunları sergilediğini görüyoruz. Onların neler yaptıkları ve neler yapabilecekleri bir sır değil. Sizden bu mesajı liderlerinize iletmenizi rica ediyorum. Şeytanî bir güç olan terörizmle, bilgelikle ve hızlı bir şekilde savaşılmalıdır. Eğer ihmal edilirse, terörizmin bir ay sonra Avrupa’ya ve iki ay sonra ABD’ye sıçrayacağından eminim.”Dedi.

2 Comments

 • CI CD Reply

  15 January 2021 at 01:14

  … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/suudi-arabistan-krali-avrupa-ve-abd-tehlike-altinda/ […]

 • rego search Reply

  15 January 2021 at 20:27

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/suudi-arabistan-krali-avrupa-ve-abd-tehlike-altinda/ […]

Leave a Comment