Suudi Arabistan Kralından Rolex Saat Alamayan Bürokratlar Kavga Çıkardı

Saudi King Salman bin Abdulaziz shakes hands with Italy's Prime Minister Matteo Renzi in RiyadhSuudi Arabistan Kralı, İtalya heyetine 30 bin euroluk Rolex hediye etti. Saat alamayan bürokratlar, otelde kavga çıkardı.

İtalya Başbakanı Matteo Renzi, 4 bakan ve 6 milletvekiliyle 8 Kasım tarihinde Suudi Arabistan’a yaptığı ziyaretle ilgili şok bir detay gün yüzüne çıktı. Ziyaretin ilk gününde Suudi Arabistan Kralı Selman, Başbakan Renzi ve bakanlara 30 bin euroluk Rolex, milletvekillerine ise 4 bin euroluk saat hediye etti.

Milletvekilleri, kendilerine Rolex verilmemesi nedeniyle Başbakan Renzi ve bakanlara tepki gösterdi. Hatta bazıları bakanlara ağır hakaretlerde bulundu. Tartışmanın büyümesine neden olan olay ise, bürokratların tavrı oldu. Çünkü bürokratların hiç saat alamaması nedeniyle, başbakan renzi, bakanlar ve milletvekillerine dosyaları vermediği iddia edildi. Rolex yüzünden tartışmanın büyüdüğü hatta bazılarının birbirlerine yumruk atmaya kalktığı, dün İtalyan medyasının manşetlerine taşındı. Başbakan Matteo Renzi’nin Riyad’da hediye edilen Rolex’i, bürokratlardan birine vermek zorunda kaldığı da iddialardan biri olarak medyaya yansıdı.

44 Comments