Sydney Loofe Cinayetindeki Sır Perdesi Aralandı!

FBI’ın Omaha bölümüne göre, ikili polis, Kasım ayında kayıp olduğu bildirildikten sonra geçen hafta cesedi bulan Nebraskalı kadınının Sydney Loofe adlı kişinin kaybolmasına  araştıran  kişiler  Salı günü dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

İddianamede, Aubrey Trail, 51 yaşındaki Bailey Boswell (23 yaşında), çalınan malların, menkul kıymetlerin, paraların, eyalet vergi makbuzlarının veya bu tür suçları işgal etmek ve yataklık etmek için kullanılan eşyaları nakletmekle suçlandı. Suçlamalar, Loofe’nin ölümüyle ilgili FBI soruşturması sırasında ortaya çıkarıldı.

 

Yetkililer, Trail ve Boswell, Loofe’nin ortadan kaybolması ve ölümüne iliçkin kişiler olarak kaldıklarını söyledi.

Loofe, 16 Kasım’da Lincoln, Nebraska’da  işe gelmeyince kayıp olduğu bildirildi. Aile üyeleri, yetkililere Loofe’nin Tinder aracılığıyla tanıştığı bir kadınla randevulaştığını söyledi. Snapchat’ta bir fotoğraf paylaştı ve önceki gece “buluşmaysa hazır” yazdı. Yetkililer, Loofe’nin o gün tanıştığı kadının Boswell olduğuna inanıyorlar. Yetkililere göre, Trail Boswell’in oda arkadaşıydı. Lincoln Polis Şefi Jeff Bliemeister, Loofe’nin cesedi bulmadan önce “Sosyal medyayla ilgili kendi açıklamalarıyla Aubrey Trail ve Bailey Boswell’ın Sydney’den ayrıldıktan sonra bilinen en son iki kişi olduğuna inanıyoruz” dedi. 24 yaşındaki Loofe’nin cesedi 4 Aralık’ta Lincoln’un yaklaşık 90 mil batısındaki Nebraska’daki Clay Center’da bulundu. Boswell, şimdi silinmiş bir Facebook videosunda, Loofe’u  bir arkadaşının evinde bıraktığını söyledi.

 


				           				           								

4 Comments