SYRIZA’dan Suruç Açıklaması: “Onların başlattığını biz devam ettireceğiz”

syriza-Suruç’ta hayatını kaybeden 32 kişiden 28’nin naaşı memleketlerine uğurlanırken, saldırıya tepkiler gelmeye devam ediyor. SYRIZA’nın gençlik örgütü de Suruç katliamında ölenler için yaptığı açıklamada, “32 yoldaşımız öldü. Onların başlattığını biz devam ettireceğiz” dedi.

Sputnik’te yer alan habere göre Kobani’ye destek vermek amacıyla bölgeye gidenlerin bir kez daha IŞİD çetelerinin saldırısına uğradığına dikkat çeken SYRIZA Gençliği, SGDF’nin Kobani’nin yeniden inşasına katkıda bulunmak üzere bölgede olduklarını hatırlattı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Toplantı hazırlıkları sırasında gerçekleşen patlamada 32 yoldaşımız öldü 100’den fazlası da yaralandı. Son yıllarda Türkiye’de yaşanan insanlık dışı saldırıların en vahimlerinden biri olan saldırıda hedef özgürlük, barış ve adalet için mücadele eden solcu geçlerdi. Onlar gibi biz de yardım göndermek ve özgürlükleri için savaşan halklara desteğimizi göstermek için Suruç’ta bulunduk.

SYRIZA Gençlik Örgütü olarak hayatlarını haksız yere kaybeden yoldaşlarınız için duyduğumuz derin acımızı iletmek, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilemek isteriz. Zulme karşı tek silahımız, çizdikleri yolda devam etmektir. Onların başlattığını biz devam ettireceğiz.”

2 Comments