Tehlikeli Tırmanış, Rusya Gereken Cevap Verilecek Dedi

Stacy Adams

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Washington’un olası yeni yaptırımları dahil düşmanca adımlara yanıt verileceğini belirtti.Olası yaptırımlar, Rusya’nın ABD’deki başkanlık seçimlerine müdahale iddiasıyla ilişkilendiriliyor.

ABD idaresinin, kendine uygun adaya destek olmak amacıyla bu dezenformasyonu 6 ay önce başlattığına dikkat çeken Rusya Dışişleri Bakanlığı, “Şimdi de başarısızlığı için bahane arıyorlar ve çok daha büyük bir şiddetle Rus-Amerikan ilişkilerinden intikam alıyorlar” dedi.

‘AÇIKÇA UYDURULMUŞ SIZINTILAR’

ABD Başkanı Barack Obama idaresinin Rusya’yı yine yaptırımları genişletme, diplomatik nitelikli tedbirler ve bilgisayar sistemlerine karşı sabotajlar ile korkutmaya çalıştığı ifade edilirken, bunun ‘ABD medyasında açıkça uydurulmuş sızıntılar’ yardımıyla yapıldığı kaydedildi. Washington’un yeni düşmanca adımlar atması durumunda buna yanıt verileceği belirtilen açıklamada, “Bu, ABD’deki Rus diplomatik temsilciliklere karşı her türlü eylemleri de ilgilendiriyor. Bu eylemler, Rusya’daki ABD’li diplomatlara yansıyacak” ifadelerine yer verildi. Washington Post gazetesi, ABD’nin bu hafta Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları ilan edebileceğini aktarmıştı. Neden olarak, ABD’deki başkanlık seçimlerine müdahale gösteriliyor. (Sputnik)

5 Comments

 • Hornady Bullet Comparator manuals Reply

  20 January 2021 at 11:16

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/tehlikeli-tirmanis-rusya-gereken-cevap-verilecek-dedi/ […]

 • vreyrolinomit Reply

  25 January 2021 at 17:35

  You have observed very interesting points! ps nice web site. “‘Tis a sharp medicine, but it will cure all that ails you. — last words before his beheadding” by Sir Walter Raleigh.

 • คาสิโน Reply

  23 February 2021 at 03:53

  … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/tehlikeli-tirmanis-rusya-gereken-cevap-verilecek-dedi/ […]

 • Carlene Marek Reply

  06 March 2021 at 05:24

  I am an mom and I really admire your writing!

 • secret book Reply

  31 March 2021 at 16:16

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: istanbulpost.com.tr/tehlikeli-tirmanis-rusya-gereken-cevap-verilecek-dedi/ […]

Leave a Comment