Tommy Hilfiger Neden Otizme Savaş Açtı?

Amerika Birleşik Devletleri’nde 88 çocuktan birinin otizm olduğu tahmin ediliyor. Otizm spektrumu, beyin içindeki sosyal etkileşim, iletişim ve tekrarlayıcı davranışları etkileyen bir grup karmaşık bozukluk için genel bir terim olarak biliniyor.

Otistik olarak teşhis edilen milyonlarca çocuktan ikisi ise dünyca ünlü moda tasarımcısı Tommy Hilfiger‘e çok yakın. 2008 yılında, Tommy eşi Dee ile evlendi ve 6 çocuklu bir aile oldular. Bu çocuklardan ikisi, Tommy’nin kızı Kathleen ve Dee’nin oğlu Alex, her ikisinede otizm teşhisi kondu. Hilfigers o zamandan beri hastalıkla ilgili kişisel deneyimleri hakkında çok etkin oldu. Tommy Hilfiger Kurumsal Vakfı, otizm farkındalığı ve araştırması için finansman sağlıyor. Şirket, Tommy Hilfiger Group‘un, eğitim, gençlik ve ailelere yönelik programları da içeren, 15 yılı aşkın bir süredir yardım kuruluşları için çalışıyor.

Bu yaz Tommy Hilfiger Kurumsal Vakfı için yoğun bir çaba sarfetti. 22 Ağusto’ta, vakıf ve Otizm Derneği San Diego arasında devam eden işbirliği için bir kutlama yapıldı. San Diego’daki La Jolla Shores’in yıllık yaz sörf kampında, aktör Josh Bowman’ın ve profesyonel sörfçüler Kalani Robb’un, C.J. Kanuha’nın ve Alek Parker’ın ağırladığı eğlenceli bir gün oldu.

Tommy Hilfiger Kurumsal Vakfı, 2016 yılından bu yana  San Diego bölgesin de her yaz  aileler için bir Kamp düzenliyor.

Bu kamp her yaz, San Diego‘da, otizmden etkilenenler için 5 haftalık etkinlikler şeklinde düzenleniyor. Kamp, bire bir sörf ve yüzme eğitimi dersleri veriyor. Kurumsal bağışlar ve fonlar aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

istanbulpost.com.tr’nin bu haberi kaynak belirtip,link verilerek başka mecralarda yayınlanabilir.

 

 

182 Comments