Trans Güzellik Yarışması Yahudi, Hristiyan Ve Müslüman Muhafazakarları Ayağa Kaldırdı Arap Aday Birinci Oldu

510980825İsrail’de ilk kez düzenlen trans (cinsiyet değiştiren) güzellik yarışması ülkede bazı kesimlerin büyük tepkisine neden oldu.

Üç din için kutsal kabul edilen topraklarda yapılan trans güzellik yarışması için, her ne kadar yarışmayı düzenleyenler hoş görü ve birlikte yaşama kültürü olarak nitelendirse de, yarışma, dindar Yahudi, Hristiyan ve  Müslüman İsraillilerin yoğun tepkisi ile karşılaştı.

Hristiyan Arap bir balerinin olan Ta’alin Abu HannaMiss Trans İsrail 2016,

yarışmasında kraliçelik tacını giyen isim oldu. Abu Hanna İspanya’nın Barselona kentinde yapılacak, Miss Trans 2208852955Star International’da İsrail adına yarışacak. Yarışmaya ayrıca Tel Aviv’den  Ortodoks Yahudi (aşırı dinci) ve Müslüman aileden gelen dansçı adayda katıldı.

Kraliçe seçilen 21 yaşındaki  Abu Hanna,  gazetecilerleb ”Benim ülkem bana, Nazaret’den gelen Hristiyan bir Arap olarak  ruhum ve bedenim arasındaki savaşa son verme fırsatı verdi. Eğer bu bana barışı getirecekse, ülkem barışın tek ülkesi olacaktır” dedi.


tttİsrail hükümeti gey ve trans haklarıyla ilgili liberal ve özgürlükçü bir tutum izliyor. Onların orduda görev almasına izin veriyor. Ama gay ve cinsiyet değiştiren translar genellikle Hem Yahudi hem de ülkede bulunan Hristiyan ve Müslümanlar tarafından,  aynı hoşgörü ile karşılaşamıyor.

Cinayetten yargılana aşırı Ortodoks bir Yahudi Geçtiğimiz yıl İsrail’de yapılan gay yürüyüşünde bir kişiyi bıçaklayarak öldürdü.

Yarışmaya Tel Aviv’den Katılan ve Hukukçu olan Efrat Tilma “İnsanların aslında Cinsiyet değiştiren kişilerle bir sorunu yok. Sadece bilgi sahibi değiller. Oysaki aramızda, doktorlar, mühendisler, benim gibi hukukçular, yüksek kariyeri olan bilim insanları, hatta parlamentoya girerek bizi temsil etmek isteyen insanlar bile var” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Carolin Khoury adında, Arap Müslüman yarışmacı ise cinsiyet değiştirdiği için zaman zaman ailesinden şiddet gördüğünü, polis tarafında kurtarıldığını belirti. İlk kez yapılan yarışmanın organizatörleri, tepkilere rağmen  yarışmanın geleneksel hale  getirileceğini, her yıl düzenleneceğini belirti.

2999325012

 

1 Comment

  • zortilonrel Reply

    08 February 2021 at 05:29

    Real good information can be found on blog. “Often the test of courage is not to die but to live.” by Conte Vittorio Alfieri.

Leave a Comment