“Trump’u Destekliyorum, Tecavüzcüyü Bayaz Saray’da İstemedim”

Eski Başkan Bill Clinton’ı Arkansas valisi olduğu  1978 yılındaki kampanyasında çalışan ve Clinton’u kendisine tecavüz etmekle suçlayan kadın, Pazartesi günü Başkan Donald Trump’e neden destek verdiğini açıkladı.

Clinton’un tecavüz iddiaları üzerine açtığı kampanyada gönüllü olan Juanita Broaddrick, geçen yıl 2016’da başkanlık kampanyası sırasında Trump destek verdi.

” Başkana karşı iddiaları sürekli sordu, cevabım” Cinsel tacizle ilgili tüm iddialara saygı duyulmalı ve adil bir değerlendirme yapılmalıdır. Yalnızca kendi durumumla ilgili konuşabilirim, çünkü oradaydım ve yaşıyorduk “diyen Broaddrick Pazartesi günü bir tweet’te yazdı.

“Neden Başkan Trump’i destekledim? Bill Clinton tarafından tecavüze uğradım ve Hillary Clinton tarafından tehdit edildim,” diye devam eden bir tweette “Tecavüzcünün ve sağ kolunun Beyaz Saray’a ve iktidarın koltuğuna geri gönderilmesini önleme imkânı olduğuna inandığım bir kişiyi destekledim.”

Bu arada Trump’un cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla, soruşturma açılmasını talep eden Jessica Leeds, Rachel Crooks ve Samantha Holvey isimli kadınlar pazartesi günü düzenledikleri basın toplantısında, cinsel tacizle ilgili olarak ABD toplumunda değişen şartlarla birlikte önceki suçlamalarının bir kez daha gündeme getirilmesi gerektiğini belirtti.

 

 

 

 

586 Comments