Türk Birlikleri O Kasabaya Girecek Ve Kıyamet Orada Kopacak

hhhhBir hadise göre kıyamet, Suriye’nin küçük bir kasabasında çıkacak çatışmayla başlayacak. Bu kasabanın adı Dabık. Halep ilinin Azaz ilçesine bağlı bu kasaba aynı zamanda Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı ordusunun Memlukler’e karşı zafer kazandığı Mercidabık meydan savaşının yapıldığı yer.

Türk Ordusu, Amerikalı askeri danışmanlar ve Suriyeli muhalifler IŞİD’i temizlemek üzere Dabık kasabasında karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor.

Türk birlikleriyle Suriyeli muhalifler, Amerikan özel birliklerinin danışmanlığında, Suriye’nin içlerine, özellikle de Dabık kasabasına doğru ilerlemeyi sürdürüyor.

İslami kaynaklara göre, “Armageddon” yani dünyanın sonunu getirecek savaş, Türk sınırına 15 km uzaklıktaki Dabık kasabasında ya da yine iki ülke sınırının yakınındaki Al-Amak’ta, Romalılar’a karşı Müslüman zaferiyle başlayacak.

IŞİD, bu ‘Romalı’ ordusunu koalisyon ve koalisyonun desteklediği güçler olarak yorumluyor. Bunu propaganda aracı yapan IŞİD, “Dabık” adıyla çıkardığı dergide bu savaşa hazır olduğunu iddia ediyor.

Dini inançlara göre, dünyanın sonunu getirecek savaşta Müslüman ordusunun üçte biri kaçacak, diğer üçte biri öldürülecek, kalan üçte biri ise savaşı kazanacak ve İstanbul’u fethedecek.

Amerikan özel kuvvetleri alanda

Adının açıklanmasını istemeyen bir Pentagon yetkilisi, Amerika’nın Sesi’ne verdiği bilgide, Amerikan özel kuvvetlerinin, Türkiye ve Suriyeli muhalif grupların Dabık kasabasından 20 km uzaklıkta el-Rai’de, IŞİD’i sınır bölgesinden temizlemek için düzenlediği operasyona destek verdiğini söyledi.

Amerikan güçlerinin bir kaç hafta önce bu görevi üstlenmelerine onay verildi ve Pentagon yetkilisine göre birlikler, Türk ordusuyla hareket ediyor.

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk ordusu ile Suriyeli Arap muhalif savaşçıların sınırda 5 bin kilometrekarelik güvenli bir bölge oluşturmayı planladığını söylemişti.

Türkiye ayrıca sınır bölgesinden Kürt güçleri de çıkarmak istiyor.

Türk yetkililer, Al-Bab’ı IŞİD’den geri almak için Dabık kasabasından harekat başlatmaya hazırlanan Suriyeli muhalifleri destekleyeceklerini belirtiyor.

Amerikalı bir yetkili, Amerika’nın Sesi’ne, Al-Bab’ın IŞİD için yabancı istihbarat merkezi olduğunu kaydetti. Birçok IŞİD’li Menbiç’ten çıkarıldıktan sonra Al-Bab’a gitmek zorunda kalmıştı.

Türk ordusu Al-Bab’ın geri alınması operasyonuna katılmayacak, muhaliflere havadan destek verecek. Amerikan Özel Kuvvetleri ise Suriyeli muhaliflere danışma hizmeti vermek için yakınlarında olacak. Bununla birlikte Amerika Merkez Kuvvetleri Komutanlığı Sözcüsü Albay John Thomas kesinlikle Amerikan hava yardımı da olacağını kaydetti.

Thomas, “Amerika için büyük çapta bir hava savaşı olacak, biz yardıma ihtiyacı olan güçlere destek için hazırız” dedi. John Thomas, Amerika’nın her zaman bölgede bulunabilecek özel kuvvetleri savunma hakkı bulunduğunu bildirdi.

Bir Savunma Bakanlığı yetkilisi de Amerika’nın halen Menbiç yakınlarında ve Suriye’de diğer bazı bölgelerde özel operasyon güçleri bulundurduğunu doğruladı.

 

13 Comments

 • https://real-gomovies.com/ Reply

  09 June 2020 at 15:33

  … [Trackback]

  […] Here you can find 40414 additional Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • Replica Watches Reply

  24 July 2020 at 12:49

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • 7lab pharma store review Reply

  29 July 2020 at 01:27

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • Minnesota-Cleaning-Service.info Reply

  29 July 2020 at 08:24

  … [Trackback]

  […] There you can find 74035 additional Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • buy vapes online Reply

  04 August 2020 at 03:24

  … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • Juul Pods Reply

  04 August 2020 at 15:58

  … [Trackback]

  […] Here you can find 78551 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • replica tag heuer formula mens watch Reply

  28 August 2020 at 20:30

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • Arden Arispe Reply

  04 September 2020 at 09:59

  I’m very happy to discover this site. I wanted to thank you for your time for this fantastic read!! I definitely liked every part of it and I have you bookmarked to look at new information in your website.

 • danh de online Reply

  07 September 2020 at 04:08

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • Coolsculpting Reply

  11 September 2020 at 17:38

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • Lizette Tannous Reply

  07 November 2020 at 18:16

  Emery EPS is a Search Engine Optimization company that provides SEO Services. Their proprietary SEO strategies help struggling websites and aspiring business owners to rank their websites higher in multiple search engines like Google , Yahoo and Bing. They provide local and gmb map ranking for businesses in Coasta Rica, New York, Los Angeles, Portland, Sacramento, Phoenix, Las Vegas, Denver, Houston, California and many other local areas. Find more at https://www.emeryeps.com.

 • Marylynn Francios Reply

  08 November 2020 at 17:43

  I really like swimming metronidazole posologie gardnerella The building and its investors are managed by MalkinHoldings, which is spearheading the initial public offering andhopes to price the offering as early as the first week ofOctober through lead underwriters Bank of America Corp and Goldman Sachs Group Inc, The Wall Street Journalreported earlier in the day.

 • cbd reddit Reply

  28 November 2020 at 11:00

  … [Trackback]

  […] There you will find 32148 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

Leave a Comment