Türk Birlikleri O Kasabaya Girecek Ve Kıyamet Orada Kopacak

Stacy Adams

hhhhBir hadise göre kıyamet, Suriye’nin küçük bir kasabasında çıkacak çatışmayla başlayacak. Bu kasabanın adı Dabık. Halep ilinin Azaz ilçesine bağlı bu kasaba aynı zamanda Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı ordusunun Memlukler’e karşı zafer kazandığı Mercidabık meydan savaşının yapıldığı yer.

Türk Ordusu, Amerikalı askeri danışmanlar ve Suriyeli muhalifler IŞİD’i temizlemek üzere Dabık kasabasında karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor.

Türk birlikleriyle Suriyeli muhalifler, Amerikan özel birliklerinin danışmanlığında, Suriye’nin içlerine, özellikle de Dabık kasabasına doğru ilerlemeyi sürdürüyor.

İslami kaynaklara göre, “Armageddon” yani dünyanın sonunu getirecek savaş, Türk sınırına 15 km uzaklıktaki Dabık kasabasında ya da yine iki ülke sınırının yakınındaki Al-Amak’ta, Romalılar’a karşı Müslüman zaferiyle başlayacak.

IŞİD, bu ‘Romalı’ ordusunu koalisyon ve koalisyonun desteklediği güçler olarak yorumluyor. Bunu propaganda aracı yapan IŞİD, “Dabık” adıyla çıkardığı dergide bu savaşa hazır olduğunu iddia ediyor.

Dini inançlara göre, dünyanın sonunu getirecek savaşta Müslüman ordusunun üçte biri kaçacak, diğer üçte biri öldürülecek, kalan üçte biri ise savaşı kazanacak ve İstanbul’u fethedecek.

Amerikan özel kuvvetleri alanda

Adının açıklanmasını istemeyen bir Pentagon yetkilisi, Amerika’nın Sesi’ne verdiği bilgide, Amerikan özel kuvvetlerinin, Türkiye ve Suriyeli muhalif grupların Dabık kasabasından 20 km uzaklıkta el-Rai’de, IŞİD’i sınır bölgesinden temizlemek için düzenlediği operasyona destek verdiğini söyledi.

Amerikan güçlerinin bir kaç hafta önce bu görevi üstlenmelerine onay verildi ve Pentagon yetkilisine göre birlikler, Türk ordusuyla hareket ediyor.

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk ordusu ile Suriyeli Arap muhalif savaşçıların sınırda 5 bin kilometrekarelik güvenli bir bölge oluşturmayı planladığını söylemişti.

Türkiye ayrıca sınır bölgesinden Kürt güçleri de çıkarmak istiyor.

Türk yetkililer, Al-Bab’ı IŞİD’den geri almak için Dabık kasabasından harekat başlatmaya hazırlanan Suriyeli muhalifleri destekleyeceklerini belirtiyor.

Amerikalı bir yetkili, Amerika’nın Sesi’ne, Al-Bab’ın IŞİD için yabancı istihbarat merkezi olduğunu kaydetti. Birçok IŞİD’li Menbiç’ten çıkarıldıktan sonra Al-Bab’a gitmek zorunda kalmıştı.

Türk ordusu Al-Bab’ın geri alınması operasyonuna katılmayacak, muhaliflere havadan destek verecek. Amerikan Özel Kuvvetleri ise Suriyeli muhaliflere danışma hizmeti vermek için yakınlarında olacak. Bununla birlikte Amerika Merkez Kuvvetleri Komutanlığı Sözcüsü Albay John Thomas kesinlikle Amerikan hava yardımı da olacağını kaydetti.

Thomas, “Amerika için büyük çapta bir hava savaşı olacak, biz yardıma ihtiyacı olan güçlere destek için hazırız” dedi. John Thomas, Amerika’nın her zaman bölgede bulunabilecek özel kuvvetleri savunma hakkı bulunduğunu bildirdi.

Bir Savunma Bakanlığı yetkilisi de Amerika’nın halen Menbiç yakınlarında ve Suriye’de diğer bazı bölgelerde özel operasyon güçleri bulundurduğunu doğruladı.

 

10 Comments

 • Software Testing Reply

  12 January 2021 at 02:41

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • buy clenbuterol online Reply

  18 January 2021 at 10:58

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • LG GDR-H30N manuals Reply

  21 January 2021 at 09:03

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • replica richard mille Reply

  28 January 2021 at 09:26

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • plumbing company Northchase Reply

  15 February 2021 at 06:23

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • cornhole decals Reply

  20 February 2021 at 02:30

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • dumps + pin shop Reply

  05 March 2021 at 11:44

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-birlikleri-o-kasabaya-girecek-ve-kiyamet-orada-kopacak/ […]

 • zortilo nrel Reply

  07 March 2021 at 18:22

  you’re really a good webmaster. The site loading speed is amazing. It seems that you’re doing any unique trick. Also, The contents are masterwork. you’ve done a excellent job on this topic!

 • London Reply

  09 March 2021 at 17:24

  Hello there! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a new project in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done a marvellous job!

 • zortilonrel Reply

  21 March 2021 at 23:56

  I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.

Leave a Comment