Türk Sağlık Turizmi 2021’e Kadar 20 Milyar Dolara Ulaşacak!


tttt
Tunç Altınbaş

Managing Director

taltinbas@dr.com

Bir şeyi değişmek zorunda kaldığınızda değiştirmek çoğunlukla onun sonunu getirir. Yıllarca Rus turistler nasıl olsa var coşku ve havasıyla başka ülkelerden gelen turistlere pazarlama ve reklam yatırımı yapmayan ülkemiz turizmine bir bakın şimdi…

İşin kötüsü hala da aynı kafadalar. Bizim haricimizde herkes Avrupa, Körfez ve Arap yarımadasından gelen turistlere
cccodaklanıp bu ülkelerdeki lider mecralara yatırım yaparken, hala Rusların geri gelip gelmeyeceklerini sorguluyorlar.

Türk Sağlık Turizmi 2021’e Kadar 20 Milyar Dolara Ulaşacak!

Peki, Öncüler Neler Yapıyor? Öncüler ve iyi olanlar yine almış başını gidiyor. Temmuz’da Bodrum’un kuzeyinde ıssız Kaplankaya’da açılacak olan ‘Canyon Ranch Wellness Resort’u duydunuz mu? Amerikalı Capital Partners’a ait dünyaca ünlü Canyon Ranch, Kaplankaya’ya deniz sıfır 75 dönümlük bir wellness – sağlık turizmi merkezi kuruyor.

Her şey dâhil, otelden hiç çıkmadan ‘beslenme’ üzerine kurulu, gittiğiniz yerlerin doğal güzelliklerini görüp tatmadan, hala yaşatılmaya çalışılan Türk tipi turizmin sonu çoktan geldi.

Canyon Ranch’ın Kaplankaya’ya yaptığı yatırım öyle bildiğiniz Türk tipi yatırımlardan da değil, bölgede ekolojik ggg

tarımın desteklenmesinden, Milas’daki çocuk kütüphanesinin sponsorluğuna, buradaki ilkokulun yeniden yapılmasına, hatta çocukların en yakındaki okula servis hizmetinin karşılanmasına, bölgedeki sosyal ve ekolojik tüm gelişmelere destek olmaya odaklanmışlar.

Bizler ülkemizin en ıssız güzelliklerine 80 tane daha yeni termik santral yapmak için geri sayarken, el oğlunun kendi nadide topraklarımızda yaptığı insana odaklanan turizme bakın ve bir kez daha sorun ‘Ruslar bu yaz gelir mi acaba?’

ccccAbout Canyon Ranch:

Canyon Ranch is developing the first resort outside the United States in Mugla Province, Turkey. The resort is scheduled to open in the summer of 2016, and will feature 141 guest rooms and 150 privately owned villas. The resort will also include a 58,000 square foot spa, 34 spa treatment rooms and a health & healing department. Guest experiences will include extensive fitness, spa, nutritional, behavioral and light medical services for guests adopting and maintaining a healthy lifestyle.

kkkk

 

 

 

 

56 Comments