Türk Savaş Gemileri Gitti Rumlar Müzekere Sürecinden Çekildi!

Anastasiadis2Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Türkiye’nin, doğalgaz araması yapılan bölgeye savaş gemilerini göndermesi nedeniyle müzakere sürecinden çekildiğini açıkladı.

 

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Rum tarafının görüşmelerden çekilme kararının yanlış bir tutum olduğunu belirtti :

Eroğlu, “Rum tarafı, bu tutumuyla Kıbrıs konusuna görüşmeler yoluyla çözüm bulunması çabalarında samimi olmadığını da bir kez daha göstermiştir” ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Rum tarafının görüşmelerden çekilme kararına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Güney Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’in Rum siyasi parti başkanlarıyla yaptığı toplantının ardından görüşmelerden çekilme kararı alındığını açıklanmasının yanlış bir tutum olduğunu belirtti.

Rum yönetiminin, görüşmelerden çekilme kararına gerekçe olarak Türkiye’nin “Kıbrıs Cumhuriyeti”nin egemenlik haklarını ihlal ettiğini öne sürdüğünü Eroğlu, “Bu, Kıbrıs’taki gerçeklerle bağdaşmamaktadır ve Kıbrıs Türk halkının hakkını, hukukunu yok sayma kararlılıklarının yeni bir ifadesidir” değerlendirmesinde bulundu.

Eroğlu, Rum tarafının, bu tutumuyla Kıbrıs konusuna görüşmeler yoluyla çözüm bulunması çabalarında samimi olmadığını da bir kez daha gösterdiğini belirterek “Biz, Kıbrıs’ta var olan gerçekler temelinde bir çözüm için dün olduğu gibi bugün de varız” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, konunun tüm boyutlarıyla enine boyuna değerlendirildikten sonra kamuoyuna gereken açıklamaların yapılacağını belirtti.

1 Comment

  • huge boob love dolls Reply

    02 April 2021 at 10:14

    … [Trackback]

    […] Read More on on that Topic: istanbulpost.com.tr/turk-savas-gemileri-gitti-rumlar-muzekere-surecinden-cekildi/ […]

Leave a Comment