Türkiye İstedi NATO Toplandı Rusya’yı Suçladı Ankara’dan ‘serinkanlılık’ İstedi

NATO olağanüstü konsey toplantısı sona erdi. NATO Genel Sekreter Stoltenberg açıklamalarda bulundu

Genel Sekreteri Stoltenberg,müttefik ülkelerden aldığımız bilgiler de Türkiye’nin açıklamalarının doğru olduğunu gösteriyor. Rusya’nın saldırılarına baktığımızda DAEŞ’in olmadığı bölgelere de saldırı düzenlediğini görmekteyiz.

Türkiye’nin çağrısıyla acil olarak toplanan NATO büyükelçileri, mmmm

Toplantının ardından açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türk büyükelçinin kendilerini bilgilendirdiğini, kendisinin de Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğünü aktardı.

Rusya’nın NATO sınırlarına yakın yerlerde düzenlediği operasyonlarla ilgili endişelerini daha önce çeşitli kereler ortaya koyduğunu belirten Stoltenberg, Türkiye ile dayanışma içinde olduklarını ve bölgedeki gelişmeleri çok yakından izlemeye devam edeceklerini vurguladı.

Moskova ile Ankara arasında temasların devam etmesini isteyen NATO genel sekreteri, iki tarafa da itidal tavsiyesinde bulunduğu ve sorunnu diplomasi ve gerginliğin azaltılmasıyla çözülebileceğini vurguladı.

NATO Konseyi, Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesi nedeniyle Türkiye’nin talebi üzerine olağanüstü toplandı.

2 Comments