Türkleri Karşılamak İstemem Diyen Bakan İçin İstifa Kampanyası

Stacy Adams

Ermeni asıllı Lübnan Turizm Bakanı Avadis Kaydanyan, “Türkiye halkının Lübnan’a gelmesini engelleyemem ancak onları havalimanında da karşılamak istemiyorum” dedi.

MTV Lübnan kanalına konuşan Ermeni Taşnak Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Lübnan Turizm Bakanı Avadis Kaydanyan’ın söylediği sözler tartışma yaratttı.

Ermeni Bakan Kaydanyan, “Türkiye’de şu an çok problem var. Bu sıkıntılar onlar için kötü bir durum ancak bizim için iyi bir fırsat. Bu durumdan çok mutluyum çünkü onları sevmiyorum” ifadelerini kullandı.

“Türkiyeli turistleri Lübnan’a gelmeye teşvik ediyor musunuz?” sorusuna ise Bakan Kaydanyan, şu yanıtı verdi:

“Türkiye ile uzaktan yakından ilgisi olan hiçbir şeyi teşvik etmiyorum. Onların hiçbir ürününü tavsiye etmiyorum ve onlarla herhangi bir ilişkinin kurulmasını istemiyorum.

Lübnan hükümetinde bakan olmam sebebiyle bu şahsi görüşlerimi söylememe izin verilmiyor. Buna rağmen ben neye inanıyorsam onu söylüyorum. Bir birey olarak Türkiye halkının Lübnan’a gelmesini engelleyemem ancak onları havalimanında da karşılamak istemiyorum.”

Program sunucusunun, Lübnan ile Ermenistan arasında bir tercih yapması gerekirse hangisini seçeceğini sormasını üzerine Bakan Kaydanyan, Ermenistan’ı tercih edeceğini söyledi.

Lübnan basınında ve sosyal medyada, Bakan Kaydanyan’ın, “Ermenistan’ı Lübnan’a tercih ederim” sözleri tepkiye neden oldu.

Sosyal medyada, “Kaydanyan, özür dile” veya “İstifa et” başlıklı kampanya başlatan Lübnanlılar, “Lübnan hükümetindeki bir bakan, başka bir ülkeyi tercih edeceğini nasıl söyleyebilir?” ifadeleri ile tepkilerini gösterdi.
İşte turizm bakanın katıldığı O program ve şok açıklamalar:

4 Comments

 • Timex W183 manuals Reply

  23 January 2021 at 19:02

  … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/turkleri-karsilamak-istemem-diyen-bakana-isin-istifa-kampanyasi-baslatildi/ […]

 • Discover More Here Reply

  04 February 2021 at 06:50

  … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/turkleri-karsilamak-istemem-diyen-bakana-isin-istifa-kampanyasi-baslatildi/ […]

 • 로켓툰 Reply

  17 February 2021 at 07:03

  … [Trackback]

  […] There you will find 36180 additional Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/turkleri-karsilamak-istemem-diyen-bakana-isin-istifa-kampanyasi-baslatildi/ […]

 • รับทำเว็บไซต์ WordPress Reply

  27 March 2021 at 09:13

  … [Trackback]

  […] There you can find 84968 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/turkleri-karsilamak-istemem-diyen-bakana-isin-istifa-kampanyasi-baslatildi/ […]

Leave a Comment