Uçak Düştü…

ggggYunan yetkililer Mısır uçağının Kerpe adası açıklarında düştüğünü açıkladı. Mısır’da Ulusal Güvenlik Konseyi olağanüstü toplanıyor.Fransa Dışişleri Bakanlığı, arama çalışmalarına yardımcı olmak üzere bölgeye uçak ve gemilerin yollanacağını açıkladı. Uçakta 15 Fransız vatandaşının bulunduğu kaydedildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Fransa’ya taziye mesajı yolladı. Böylece 66 kişinin bulunduğu Airbus uçağının düştüğü dolaylı da olsa doğrulanmış oldu. Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, olayın açıklığa kavuşabilmesi için Mısırlı mevkidaşı Semih Şükrü’ye destek güvencesi vermişti.Mısır, uçağın bulunması için Yunanistan’la ortak arama çalışması başlattı. Mısır ordusunun açıklamasına göre arama denizden ve havadan yürütülecek.
Mısır Sivil Havacılık Bakanı Şerif Fethi, uçaktan acil durum veya imdat çağrısı yapılmadığını söyledi. Kurtarma çalışmalarına katılan bir yetkili bu yönde bir açıklama yapmış, ancak daha sonra açıklamasını geri almıştı. Mısır Ordusu da uçaktan acil durum çağrısı alınmadığını bildirdi.

Uçak üreticisi Airbus, Mısır uçağıyla ilgili açıklamada bulundu. A320 tipi uçağın 2003’ten bu yana yaklaşık 48 bin saat uçtuğu belirtildi

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, kayıp Mısır uçağıyla ilgili Mısırlı mevkidaşı Semih Şükrü’ye destek güvencesi verdi.
Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah El Sisi, kayıp uçak nedeniyle Ulusal Güvenlik Konseyi’ni olağanüstü toplantıya çağırdı.

Yunan Sivil Havacılık Kurumu yetkilileri Mısır uçağının Kerpe (Karpathos) adası açıklarında düştüğünü açıkladı.
Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı, kayıp uçağı arama çalışmalarının başladığını açıkladı. Ahram gazetesinin haberinde uçaktan acil durum veya imdat çağrısı yapılmadığı vurgulandı.

 

2 Comments