Uçakta Yolcu Ölürse Hostes Ne Yapmalı?

Kabin memurlarının başına gelebilecek en kötü an uçak havadayken yolculardan biri ölürse ne yapacağını bilememek. İngiltere’nin British Airways havayolları (Britanya Hava Yolları) Hosteslik kursunda ki öğrencileri için bu zor sorunun cevabını bulmuş.

Hava yolu yolculuğun tam ortasında bir yolcu öldüğünde ne yapılaması gerektiği konusunda uçak personelini bilgilendiriyor! Hazırlana belgesel filmde böyle bir durum meydana geldiğinde “Ölen kişiyi kesinlikle tuvalete koymayın .”Diyor. Çünkü bunun hem ölen kişiye saygısızlık olacağı hemde güvenlik için risk oluşturabileceğini söylüyor.

 

İngiliz Hava Yoluna kabin memuru yetiştiren kursun öğretmeni “ölen kişiyi tuvalete koyduğunuzda onu ayakta tutamayacaksınız, yere yığılacak yere yığılan kişiyi de oradan çıkarmanız çok güç olur” şeklinde konuştu. “Yapılacak en iyi şey yolcuyu dik bir şekilde kemerini iyice sıkmak suretiyle oturtmak ve uyuyormuş izlenimi vermek, Ölen yolcuyla ilgili şüphelenen diğer yolculara da “Çok vodka içti derin uyuyor deyip geçiştirmek en iyisi”  dedi.
Bu ders niteliğindeki film önümüzdeki hafta İngiltere’nin BBC kanalında yayınlanacak.

 

46 Comments