Uçaktaki Çinli Hırsızı Türkler Yakaladı

Dubai-İstanbul seferini yapan uçakta, 4 yolcunun çantalarından hırsızlık yaptığı belirlenen Çinli Y.K., uçaktaki bir grup Türk tarafından suçüstü yakalandZanlı, uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’na indiğinde gözaltına alındı.

1746105519806

Flydubai Hava Yolları’na ait Dubai-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı havalandıktan bir süre sonra pilot, 5 saat sürecek yolculuk nedeniyle isteyen yolcuların uyuyabilmeleri için iç aydınlatmayı kapattı.

UÇAK KARIŞTI

Çinli yolcu ile diğer yolcular arasında arbede yaşandı. Olayın ortaya çıkmasının ardından diğer yolcular da tek tek çantalarını kontrol ettiklerinde, 3 yolcunun daha çantasından hırsızlık yapıldığı anlaşıldı.

PASAPORTUNA EL KONULDU

Bunun üzerine uçak personeli Çinli yolcunun pasaportuna el koydu.Yolculara çaldığı para ve değerli eşyalarını geri vermek istediği belirtilen Y.K., uçak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na indiğinde polis tarafından gözaltına alındı.

57ff8c3718c77321d4bf2891-640x360

Acil çıkış kapısı yanındaki koltukta yolculuk yapan Y.K.’nın rahatça yerinden kalkıp, dönebildiği için bu koltuğu da özellikle seçtiği sanılıyor.Çantalarından hırsızlık yapılan biri Lübnan diğerleri Birleşik Arap Emirlikleri uyruklu 4 yolcu Y.K.’dan şikayetçi oldu.

Yetkililer bu olayın ilk olmadığını, yaklaşık bir aydır, özellikle Dubai-İstanbul seferini yapan uçaklarda bu tarz hırsızlıkların arttığını, ancak daha çok gelir düzeyi yüksek olan yolcuların şikayetçi olmamasının, suç işleyenleri cesaretlendiğini belirtip, benzer olaylara karşı dikkatli olunması için yolcuları uyardı.

3 Comments