Ukarayna Amerikan Paralı Askerleri Gönderiyor!

SOLDIER_USA_14Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi Facebook sayfasında yer alan açıklamaya göre, Ukrayna’nın yeni yönetimi Ukrayna’nın güneydoğu bölgelerine protesto gösterilerinin bastırılması için ordu asker birliği, ayrıca Sağ Sektör muhafızları ve Amerikan paralı askerleri gönderdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında “Elde edilen bilgilere göre, Donetsk dahil Ukrayna’nın güneydoğu bölgelerine ordu askeri birlikleri ve yasadışı silahlı grup Sağ Sektör militanlarının da yer aldığı Ukrayna Ulusal Muhafız Birliği sevkediliyor. Onlara şu anki mevcut Kiev yönetiminin politikasına karşı ülkenin güneydoğusunda gerçekleştirilen gösterilerin güç kullanılarak bastırılması görevi verildi. Bu operasyona “Sokol” üniformasını giymiş olan Greystone özel askeri birliğinin yaklaşık 150 Amerikan uzman askerinin de dahil edilmesi ayrı bir endişe yaratmaktadır” ifadelerine yer verildi.
Rusya Dışişleri Bakanlığı bu eylemleri provokasyon olarak tanımlarken, onu organize edenler ve ona katılanların Ukrayna vatandaşlarının barış içinde yaşamaları, özgürlükleri ve haklarına, ayrıca Ukrayna devletinin istikrarına yönelik tehdit oluşması nedeniyle büyük bir sorumluluk almakta olduklarına dikkatleri çekti.

5 Comments