“Ukrayna’ya Hayranım, Putin’i Çok Seviyorum”

SWITZERLAND SOCCER FIFA BALLON D'OR GALA 2012Rusya vatandaşlığına geçen dünyaca ünlü Fransız aktör Gerard Depardieu, Ukrayna’ya hayran olduğunu söylerken, Kırım konusunda yorum yapmak istemedi.

Cannes Film Festivali’nde basın toplantısı düzenleyen aktör Gerard Depardieu, Ukrayna krizine ilişkin görüşlerini ilk kez açıklayarak, “Herkes gibi şoktayım. Ben Ukrayna’ya hayranım, oraya birçok kez gittim. Eski Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yuşenko’yu iyi tanıyorum” dedi.
Fransız oyuncu, Kırım hakkında ise “Bu konuda net bir tutumum yok. Kırım, ABD’nin olsaydı belki tutum daha başka olurdu. Ama ben savaşı, çatışmayı sevmiyorum, çünkü insanların ölümüne neden oluyor. Bu çatışmaları alevlendiren kişileri ise daha çok sevmiyorum” yorumunu yaptı.

Cannes Film Festivali’nin siyasi sorunların konuşulduğu bir platform olarak kullanılmasını istemediğini ifade eden Gerard Depardieu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkındaki bir soruya, sadece “Onu iyi tanıyorum ve çok seviyorum” yanıtını vererek tartışmalarda sinemaya odaklanılmasını talep etti.

Fransa’daki vergi yasası düzenlenmesini protesto ederek Fransa vatandaşlığından çıkan Gerar Depardieu, 2013 yılında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in imzaladığı kararname ile Rusya vatandaşlığına geçmi

6 Comments