Ünlü Oyuncu İslam Düşmanı Sunucuya Haddini Bildirdi!

ABD’li oyuncu Ben Affleck, komedyen Bill Maher’in programında çıkan tartışmada kullanılan İslam karşıtı ifadelere tepki gösterdi.
ABD’li oyuncu Ben Affleck, Bill Maher ve Sam Harris’le İslam hakkında bir tartışma yaşadı. Bill Maher’in sunduğu Real Time With Bill Maher’de komedyenin sözlerine tepki gösteren Affleck, ikilinin sözlerini “iğrenç” olarak nitelendirdi.

Tartışma esnasında Maher, Müslümanlığı “Mafya üyesi olmaya” benzetti. Harris ise İslam’ın “kötü fikirlerle dolu” olduğunu ifade etti. İkili daha sonra Müslümanların büyük çoğunluğunun görüşlerinin cihatçılarla aynı radikallikte olduğunu söyledi. Bu sözler üzerine sinirlenen Affleck, “Bu söyledikleriniz çok çirkin. Bu iğrenç, bu ırkçılık” dedi.

Uzun süre boyunca devam eden tartışmada, gazeteci Nicholas Kristof da Maher ve Harris’e tepki gösterdi. Malala Yusufzay’ı örnek gösteren Kristof’un açıklaması üzerine Affleck, “Ya da fanatik olmayan, kadınlara ceza vermeyen, yalnızca okula gitmek isteyen ve sizin Müslümanların yaptığını söylediğiniz şeylerin hiçbirini yapmayan bir milyardan fazla insana ne diyeceksiniz” ifadeleriyle gazeteciye destek verdi.

Affleck, konuşmasının devamında ABD’nin Irak işgalini de eleştirdi ve “Biz Müslümanların bizi öldürdüğünden çok daha fazla kez onları öldürdük” dedi.

178 Comments