Vahşet! Sokak Çocukları Dünya Kupası İçin Öldürülüyor!

bbbbbbbbbbbbbbbDanimarkalı gazeteci Mikkel Keldorf insanın kanını donduran bir iddia ortaya attı.n The Price of the World Cup ( Dünya kupasını bedeli) adlı bir belgesel çeken Keldorf, “Brezilya’da oynanacak dünya kupası yaklaşırken ülkede sokok çocukları ülkenin imajını bozmasın diye öldürülüyor” Dedi Mikkel Keldorf, belgesel filminin hazırlanma sürecini ve Dünya Futbol Kupası’nın Brezilya’da oynanacak olması sürecinde ülkede yaşanan değişimi Alman Deutsche Wirtschafts Nachrichten  haber sitesine anlattı.
Danimarka’nın TV2′ televizyon kanalında da muhabir olarak çalışışan Keldorf, Brezilya’da gerçekleştirilecek 2014 Futbol Dünya Kupası ile ilgili haberleri TV2 için hazırlarken, kupanın yalnızca eğlence ve spor açısını değil aynı zmanada korkunç bir gerçeğide aramaya koyulmuş. Brezilya’nın en büyk sorunlarından olan sokak çocuklarının ortalardan yok olmasının, öldürülmesinin arka planını araştırmaya başlamış.Vardığı sonuçlar ise tek kelimeyle insanın kanını donduran cinsten.
Dünya Kupası maçlarının olduğu kentlerde sokak çocuklarının esrarengiz bir şekilde ortadan yok olduğunu söylüyor. “Bu haydutluğun tek bir nedeni var” diyor, o da, “Sokak çocuklarının dünya kupası imajına uymaması! Bundan dolayıdır ki, çocuklar gece yatarken kurşunlandı ve turistik bölgelerden kaçırıldı…”

BM temsilcisi Manoel Torquato’nun Cenevre’de kamuoyu ile paylaştığı Fortaleza’daki sokak çocuklarının yok olmalarına ilişkin raporun tamamen gerçeği yansıttığını dile getiren M. Keldorf, kendisinin bölgede bizzat gerçekleştirdiği röportajlarla da bu bilgilerin tasdik edildiğinin altını özellikle çizerek, “benim kaynaklarıma güvenim tamdır” ifadesine yer veriyor.

Fortaleza ve Favelas kentlerinde doğrudan tanıklıklar
Fortaleza’daki resmi yetkililere göre, kaybolan çocuk yok. Oysa kentte bulunan yardım kuruluşlarının verdiği bilgiye göre yalnızca Fortaleza’da 121 çocuk kayboldu ya da daha doğru bir ifadeyle, ortadan yok edildi…

 

57 Comments