Xerox, Fujifilm 6,1 Milyar Dolarlık Anlaşmadan İptal

Xerox Pazar günü yaptığı açıklamada, Fujifilm ile planlanan 6,1 milyar dolarlık anlaşmasını sonlandığını,  yatırımcı Carl Icahn ve Darwin Deason ile bir anlaşmaya vardığını açıkladı.

Şirket, İcra Kurulu Başkanı Jeff Jacobson‘un istifa ettiğini ve John Visentin‘in yeni CEO olması beklendiğini söyledi. Xerox ayrıca bir yönetim kurulu değişikliğinin parçası olarak beş direktörü değiştirdi. Şirket bu ayın başlarında CEO ve yönetim kurulu değişikliklerinin planlandığını söyledi.

Xerox, Icahn ve Deason ile olan anlaşmanın, 13 Haziran’da yapılması planlanan Xerox’un 2018 yıllık toplantısında gerçekleştirilecek.

Şirket bu ayın başlarında, Fujifilm ile önerilen bir birleşme için daha iyi şartlar aradığını söyledi.

Xerox yaptığı açıklamada, yeni yönetim kurulunun derhal toplanacağını ve “hissedar değerini maksimize etmek için tüm stratejik alternatifleri değerlendirecek bir sürece başladığını” söyledi.

Fujifilm‘in Fuji Xerox için denetlenmiş finansal bilgileri 15 Nisan’a kadar verememesi nedeniyle. Xerox, Fuji Xerox ile anlaşmanın sona erdiğini açıkladı, çünkü Xerox, denetlenmiş Fuji Xerox mali tabloları ile daha önce verilen denetlenmemiş beyanlar arasında “önemli sapmalar” olduğunu da belirtti.

 

111 Comments