Yahudi Çocuk “Kurt Adam”a Dönüşmesin Diye Devletbaşkanı Evlat Edindi

1353276054_0 Haber: Hülya Karahan

Arjantin devletbaşkanı Cristina Fernández de Kirchner geçtiğimiz hafta Yahudi bir erkek çocuğunu evlat edinerek vaftiz annesi oldu ve hayatını kurtardı.

Arjantin’de aski çağlardan gelen bir geleneğe göre doğan yedinci çocuk “kurt adam”a dönüşür. “13. yaşgününden sonra gece karanlığın içinden süzülerek çirkin görüntüsüne bürünup kurt adam olur.” Bu efsaneden ötürü çağlar boyu yedinci çocukların doğdukları anda öldürülüp ortadan kaldırıldığı sıkça gündeme gelmiştir.

Tarihçiler bu tüyler ürpertici geleneğin Kuzey Avrupalı göçmenler tarafından Arjantin’e getirildiğini iddia ediyor.
1907 Yılından beri Arjantinli liderler bu geleneğin önüne geçmek için bir yedinci çocuğu evlet edinmişlerdir. Geçtiğimiz yüzyılda evlat edinme geleneği kız çocukları için yapılıyordu.

1990 yılından bu yana Katolik olmayan ailelerin yedinci cocukları içinde bu gelenek uygulanıyor. Bu yıl da ilk kez Yahudi bir ailenin erkek çocuğu için gerçekleştirildi. Arjantin’in kadın devletbaşkanı Cristina Fernández Twitter hesabından bir fotoğraf paylaştı.

Fotoğrafta Devlet başkanı Fernández ‘in Yahudi ailenin yedinci çocuğunu evlat edinip vaftiz annesi olması  için küçük bir tören yapıyor. Yair Tawil adlı çocuğunun evlat edinme töreninde Cristina Fernández’in aile ile birlikte mum yaktığı görülüyor.

 

İşte Arjandin devletbaşkanı Cristina Fernández’in Twitter’dan baylaştı o törenin fotoğrafı:

B5k4Sd1IQAALjE7

 

37 Comments

Leave a Comment