“Yerin Dibine Batsın Resmi Açıklamalarınız”

madurorojoVenezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail’in Filistin topraklarında soykırım ve imha politikası izlediğini söylerken katliama sessiz kalan devletlere “Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız” sözleriyle tepki gösterdi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail’in Filistin’deki katliamları için başta Arap dünyası olmak üzere tüm dünyaya çağrı yaparak “Ne zamana kadar katliama sessiz kalacaksınız? Filistinli kardeşlerinizin katliamını izlemeye devam mı edeceksiniz? Arap halkları ne zaman uyanacak? Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses vereceksiniz” dedi. Sadece açıklamalar yapılıp duruma kayıtsız kalındığını belirten Venezuela lideri, “Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız! Yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz. Artık harekete geçmelisiniz. Filistin halkının katillerine cevap vermelisiniz. Durdurmalısınız. Venezuela Devlet Başkanı olarak size sesleniyorum; Yeter artık. Resmi açıklamalarınızdan öteye gidemiyorsunuz, o kadar. Ses tonumdan dolayı kusura bakmayım çok derinden konuşuyorum. İçimde saklı olan acı ve öfke beni bu şekilde konuşturuyor” ifadelerini kullandı.

Venezuela halkının Filistin’de yaşanan katliama ‘Yeter’ dediğini de ileten Nicolas Maduro açıklamasını, “Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmak bana acı veriyor. Artık ölümlere alışmışlar dünya katliam karşısında kör ve sağır olmuş. Çoğu korkak liderler de resmi bir yazı geçip olaylardan üzüntülerini belirtip kınıyorlar. O kadar, “saldırıyı lanetliyoruz” sadece bu, “çok endişe duyuyoruz” bir de bu. Mesele bitiyor onlar için” sözleriyle bitirdi.

47 Comments