Yunanistan İflasın Eşiğine Bir Adım Daha Yaklaştı IMF’yle Anlaşamadı

eeeYunanistan ve IMF arasındaki toplantının, tarafların birbirini suçlamaya başlaması üzerine bir saatten az süre içinde dağıldığı bildiriliyor.

Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin maliye bakanları, Yunanistan’ın 19 ülkeli euro bölgesinde kalmasının mümkün olup olmayacağını ele almak üzere Perşembe günü biraraya gelecek.

Yunanistan’ın borçlarını ödemesi için önünde bir ay var. Borç ödemelerinin yapılabilmesi için Yunanistan’ın IMF ve Avrupa Merkez Bankası’ndan 240 milyon euro tutarındaki kurtarma paketi kredisinin bir sonraki taksidini alması gerekiyor.

Öte yandan bankalar, Yunanistan’ın, vergi artışı ve emekli maaşlarında kesinti gibi yeni ekonomik reformlar yapması gerektiği konusunda ısrarlı. Yunan Hükümeti ise şimdiye kadar çok fedakarlık yaptıklarını, bunun sonucunda Yunan halkının hayat standardı düşerken işsizliğin arttığını kaydediyor.

Avrupalı maliye yetkilileri ise ekonomik reform önerilerinde eksiklikler olan Yunanistan’ın sabırları taşırmaya başladığı görüşünde. Bir Alman yetkili, Yunanistan’la anlaşma yapmak için son dakikada görüşmeler düzenlenmesinin ‘saçma’ olduğunu söyledi.

 

 

3 Comments

 • Superlux DRKK5C2 manuals Reply

  20 January 2021 at 19:32

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/yunanistan-iflasin-esigine-bir-adim-daha-yaklasti-imfyle-anlasamadi/ […]

 • Digital Transformation companies Reply

  14 February 2021 at 02:29

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: istanbulpost.com.tr/yunanistan-iflasin-esigine-bir-adim-daha-yaklasti-imfyle-anlasamadi/ […]

 • sexton dental clinic florence south carolina Reply

  26 February 2021 at 22:45

  … [Trackback]

  […] There you can find 87767 more Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/yunanistan-iflasin-esigine-bir-adim-daha-yaklasti-imfyle-anlasamadi/ […]

Leave a Comment