Yunanistan’da mı Kalacak Bulgaristan’a mı Gönderilecek

greece-mystery-girl-8-630x420Yunanistan’da geçen hafta bir Roman kampında polis tarafından, sarı saçları ve beyaz teniyle yanında bulunduğu çifte benzemediği için Fark edilen ve kaçırıldığı anlaşılan küçük Maria’nın kim olduğuna dair soruşturma devam ediyor.

Maria’nın ailesini arama çalışmaları sürerken, göz altındaki Roman çift, Maria’nın kendilerine geri verilmesini talep ettikleri bildirildi. Çiftin avukatı Marietta Palavra, çiftin Maria’yı çok sevdiklerini ve Maria’yı büyütenlerin onlar olduğunu ifade etti.

Yunan yetkililerin Maria’nın ailesini bulmak için alarma geçmesinin ardından, Bulgar yetkililer geçen cuma günü DNA testi sonucu Maria’nın biyolojik annesinin, Bulgar Sascha Ruseva olduğunu açıklamış ve Bulgar kadını eşiyle birlikte sorguya aldıklarını bildirmişlerdi.

Ruseva’nın sorguda, Maria’yı yedi aylıkken parasızlık ve eksik belgeler nedeniyle Yunanistan’da bıraktığını ve daha sonra almak istediği bildirildi. Küçük kızı kaçırmakla suçlanan Roman çiftin ise soruşturmanın başından bu yana Maria’yı Bulgar bir kadından aldıklarını söyledikleri belirtiliyor.

Yunan makamlarının Maria’nın Bulgaristan’a mı yollanacağı, Roman çifte mi iade edileceği yoksa evlatlık mı verileceğine karar vermesi gerekiyor.

46 Comments

Leave a Comment