Yunanistan’ı Silahsız Türkiye’nin işgaline Savunmasız Bırakmak İstiyorlar

panosBakan Kammenos, kreditörlerin Türkiye’ye karşı Yunanistan’ı savunmasız bırakmak istediğini iddia etti.

 
Halk oylamasının görüşüldüğü meclis oturumunda konuşan Kammenos, kreditörlerin amacının uzlaşma değil Yunanistan’ı ezmek olduğunu savunup referandumda ‘hayır’ oyu kullanacaklarını açıkladı.

Kreditörleri ‘Yunanistan’ı dizlerinin üzerine çöktürmeyi ve küçük düşürmeyi’ hedeflemek ve ‘tamamen faşistçe davranmak’la suçlayan Kammenos, “Kreditörler bayrağımızı indirip ulusal bağımsızlığımızdan vazgeçmemizi istiyorlar. AB’de kalmak buna değer mi?” diye sordu. Kreditörlerin 16 sayfalık önlemler listesini gösteren Kammenos, “Bu 16 sayfa, 5 Temmuz’da halk tarafından onaylanırsa, Yunanistan’ın ülke olarak varlığının sonu olacak” diye konuştu.

Yunan Savunma Bakanı, kreditörlerin önlemlerinin ordunun dağılmasına ve işten çıkarmalara yol açacak nitelikte olduğunu belirtip Türkiye’ye atıf yaptı. Kreditörlerin Yunan Savunma Bakanlığı bütçesinde 400 milyon euro kesintiye gidilmesini önerdiğini kaydeden Kammenos, “Bu boyutta bir kesintiye gitmek Yunanistan’ı silahsız, uçaksız ve gemisiz olarak Türkiye’nin işgaline karşı savunmasız bırakmak demektir” ifadelerini kullandı.
Kammenos, bu durumda Yunanistan’ın NATO’ya karşı yükümlülüklerini de yerine getiremeyeceğini söyledi.

2 Comments

  • froleprotrem Reply

    04 September 2020 at 08:29

    Lovely just what I was searching for.Thanks to the author for taking his time on this one.

  • Charlie Trant Reply

    19 September 2020 at 23:29

    [url=https://fluoxetine911.com/]buy fluoxetine[/url] [url=https://hydrochlorothiazide24.com/]triamterene hydrochlorothiazide 37.5 25[/url] [url=https://colchicine5.com/]colchicine 0.6 mg price[/url] [url=https://cephalexin5.com/]cephalexin 250 mg[/url] [url=https://cialis25.com/]buy online cialis[/url] [url=https://estrace1.com/]estrace[/url] [url=https://tadalafil2019.com/]tadalafil[/url]

Leave a Comment