Bill Gates: Aşı Amerika Birleşik Devletleri’nin Önümüzdeki Yaz Normal Yaşama Dönmesine Yardımcı Olacak

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Fox News’e Pazar günü verdiği röportajda “Salgının 6 aydan daha eski olduğunu söyledi. Amerikalılar bugün bile yeni koronavirüs (COVID-19) test sonuçlarını 24 saat içinde alamıyor, bu çok rahatsız edici.”

Gates, siyasi ve sağlık liderlerine yönelik mevcut test durumunun yetersiz olduğunu kamuya açık bir şekilde kabul etmesi ve sistemin verimliliğini artırmanın yollarını bulması gerektiğini söyledi.

Gates, Sunday Fox News sunucusu Chris Wallace’a, COVID-19 aşısının 2021’in başlarında onaylanmasının beklendiğini söyledi. “En iyi durumda, salgın 2022’de sona erecek ve ABD 2021 yazında normal yaşama devam edebilecek.” Dedi.

UPI, Pazar günü yaptığı açıklamada, COVID İzleme Projesi’ne göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin Cuma ve Cumartesi günleri arasında 1.061.411 yeni koronavirüs testi gerçekleştirdiğini ve dünyadaki tek bir günde en yüksek sayıda test için rekor kırdığını bildirdi.

24 Ağustos’ta Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yayınlanan güncellenmiş yönergelere göre, COVID-19 teşhisi konan bir kişiyle en az 15 dakika yakın temasta olan (altı fit içinde) ancak gelişmemiş kişiler herhangi bir semptomun mutlaka test edilmesi gerekmez Yüksek riskli bir grup veya sağlık personeli değilseniz, eyalet veya yerel halk sağlığı yetkilileri sınava girmenizi tavsiye eder.

Gates Hayırsever Vakfı, hastalıkla savaşmak için 650 milyon ABD doları bağışta bulunma sözü verdi. Gates, aşı onaylandıktan sonra paranın çoğunun yoksul ülkelerde ve ABD gibi gelişmiş ülkelerde kullanılmak üzere aşı üretimini sağlamak için kullanılacağını söyledi.

Gates, bir röportajda, salgın sırasında gelişmekte olan ülkelerdeki aşılama oranının% 14 düştüğünü, son 20 yılın ilerlemesini silerek, aşırı yoksul insan sayısının uzun yıllardır ilk kez arttığını ortaya koydu. Vakfın çalışmaları hakkında konuşurken Gates şunları söyledi: “Amacımız, en iyi aşı araştırma yöntemlerine destek sağlamak için bazı tohum araştırma ve geliştirme fonları sağlamaktır. Aşının etkili olduğu onaylandıktan sonra, aşının zengin ülkelere özel olmayacağından emin olmalıyız. ”

Gates, virüsün dünya çapında yayılmasını engellemenin virüsün Amerika Birleşik Devletleri’ne geri dönmesini engelleyebileceğine inanıyor. Aşının 2021’de onaylanmasını bekliyor. Durum böyleyse Amerika Birleşik Devletleri önümüzdeki yaz normale dönecek. Diğer ülkelere aktif olarak yardım ederseniz, dünya gelecek yılın sonuna kadar normale dönecektir. Gates, “En iyimser senaryoda, salgın 2022’de sona erecek. Küresel ölçekte etkili önlemler alınırsa, 2021’de sayıyı azaltabileceğiz. İyi aşı teknolojisinin ortaya çıkması nedeniyle, fonlar ve şirket Mükemmel yetenekler konuşlandırıldı, bu yüzden yeni Corona’nın uzun sürmeyeceği konusunda iyimserim. ”Bill Gates, Aşı

Amerikalı bulaşıcı hastalık uzmanı Fauci ve diğer uzmanlar, çeşitli güvenli ve etkili aşıların hazırlanmasının aşı araştırmalarında büyük bir zorluk olduğunu söylediler. Gates, Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) bunlardan üçünü onaylamasını bekliyor. Veya 4 aşı. O zaman, ABD hükümeti ve aşı üreticileri, aşıyı ilk kimin alacağına karar vererek bunları büyük ölçekte üretip dağıtacak. Amerika Birleşik Devletleri, Gates’i hayal kırıklığına uğratan yoksul ülkelere önem vermedi.

Gates şunları söyledi: “Aşının etkili olduğu kanıtlandığında, bir sonraki zorluk onu nasıl dağıtacağımızdır. Elbette en iyi yol, hiçbir ödün verilmemesi için yeterli aşı yapmaktır. Aşı sadece zenginlere dağıtılırsa birçok insan ölür. Adil bir şekilde dağıtılırsa, ölümlerin sayısı yarı yarıya azaltılabilir. “

Reviewer overview

Bill Gates: Aşı Amerika Birleşik Devletleri'nin Önümüzdeki Yaz Normal Yaşama Dönmesine Yardımcı Olacak - /10

Summary

0 Bad!