“Kelebek gibi uçar, arı gibi sokarım’ Diyen Muhammed Ali’nin Bahçesinde 15 Bin Arı Toplandı


Muhammed Ali’nin cenazesi, efsanevi boksörün yaşamını yitirdiği Arizona eyaletinden Louisville kentine özel uçakla getirildi. Öte yandan Muhammed Ali’nin ‘Kelebek gibi uçar, arı gibi sokarım’ sözlerinin yazılı olduğu kültür merkezinin bahçesindeki bir ağaca yaklaşık 15 bin arı toplandı.

arı

ABD’de Cuma günü hayatını kaybeden efsanevi boksör Muhammed Ali’nin çocukluğunu geçirdiği Louisville kentindeki evinde duygulandıran bir olay yaşandı.Kültür merkezi olarak kullanılan binanın bahçesine 15 bin arı toplandı. Arıların Muhammed Ali’nin ünlü ‘Kelebek gibi uçar arı gibi sokarım’ sözünün yer aldığı yazının önünde biraraya gelmesi ilginç bir görüntü oluşturdu.Kentucky Arıcılar Birliği’nden Kevin McKinney bunun ‘olağan bir durum’ olduğunu anlatırken, arıların toplanıp oğul verdiğini söyledi.Muhammed Ali’nin cenaze töreni, memleketi Louisville’de Cuma günü düzenlenecek.

aa

Muhammed Ali’nin altın yaldızlı Arapça yazılar olduğu görülen siyah kumaşa sarılı tabutunun taşındığı konvoyda eşi Lonnie ve diğer aile üyelerinin yanı sıra yakın arkadaşları yer aldı. Konvoya polis araçları da eşlik etti.Muhammed Ali’nin ölümü, 80 milyon dolarlık servetinin kime kalacağına dair tartışmaları da beraberinde getirdi.

mm

Dört kez evlenen Muhammed Ali’nin yedi kızı ve biri evlatlık olan iki oğlu bulunuyor.Muhammed Ali’nin tek biyolojik oğlu olan Ali Jr. kısa bir süre önce, son iki senedir babasıyla hiç görüşmediğini ve babasına ulaşma çabalarının sonuçsuz kaldığını belirtmişti. Ali Jr’ın 2004 yılından beri babasından yardım almadığı ve Chicago’da maddi zorluklar içinde yaşamını sürdürdüğü biliniyor.

Ali Jr, babasıyla arasının bozulmasına, Muhammed Ali’nin 1986’da evlendiği eşi Loonie’nin sebep olduğunu ve babasının tüm mal varlığından yoksun bırakıldığını iddia ediyor.

 

2 Comments