Almanya’dan Vatandaşlarına Türkiye İçin Tavsiye

gerrrAlmanya Dışişleri Bakanlığı Türkiye’deki Alman vatandaşları için seyahat tavsiyesini güncelledi ve günlük hayatta karşılaşabilecekleri olaylara karşı dikkatli olmaları tavsiyesinde bulundu.

 
Almanya Dışişleri Bakanlığı Türkiye’deki Alman vatandaşları için seyahat tavsiyesini güncelledi ve günlük hayatta karşılaşabilecekleri olaylara karşı dikkatli olmaları tavsiyesinde bulundu. Bakanlık uyarısında “Temmuz 2015’ten beri Türk güvenlik kuvvetleri ile terörist Kürdistan İşçi Partisi (PKK) ve parçaları arasındaki şiddet içeren çatışmalar yeniden başladı” hatırlatmasında bulundu.

Almanya bugün İstanbul’da meydana gelen patlama üzerine Türkiye’deki Almanlar için seyahat ve güvenlik uyarılarını güncelledi. Bakanlık Sultanahmet At Meydanı’nda meydana gelen patlamayı hatırlattı. Patlamadan zarar gören kişiler olduğunu belirten Alman Dışişleri Bakanlığı, konuya ilişkin açıklamasında “İstanbul’daki turistlerin halka açık yerlerdeki kalabalıklardan ve turistik faaliyetlerden kaçınmaları ve gelişmeler hakkında medyadan ve bu seyahat tavsiyelerinden bilgi sahibi olmaları kuvvetle önerilir” dedi.
Türkiye’de terörist saldırıların, şiddet içeren çatışmalar ve siyasi gerilimin süreceği beklentisi bulunduğu belirtilen açıklamada, turistlerin özellikle büyük şehirlerdeki yürüyüş ve gösteriler gibi faaliyetlerden uzak durmaları istendi. Kentlerde kalabalık yerlerde, toplu taşım araçlarında ve uzun yolculuklarda geçirilen vaktin sınırlanması istenirken saldırıya uğrama riski kastedilerek kamu ve askeri kuruluşların yakınında kalmaktan sakınılması da önerildi.

 

Alman Dışişleri Bakanlığı uyarısında “Temmuz 2015’ten beri Türk güvenlik kuvvetleri ile terörist Kürdistan İşçi Partisi (PKK) ve parçaları arasındaki şiddet içeren çatışmalar yeniden başladı” hatırlatmasında bulundu. Bakanlık Almanlara “Genel olarak Türk güvenlik güçlerinin talimatlarına uyulması tavsiye edilir” diye seslendi.

18 Comments