Başbakan: Seksi Kıyaf Giyenler Tutuklanacak

Tayland Başbakanı Prayut Çan-oça, yaklaşan Su Bayramı’nda (Songkran) çok açık ya da seksi kıyafet giyen kadınların tutuklanacağını açıkladı.

ssss

Halkın sokaklara çıkıp birbirine su atarak eğlendiği ve milyonlarca turistin de Tayland’ı ziyaret ettiği ‘Songkran’ olarak bilinen Su Bayramı’ndan önce Kadın ve Erkek Müşterek Hareketi Vakfı’nın yaptığı ankete göre kutlamalara katılan kadınların yüzde 52’si cinsel istismara maruz kaldı.

​Kadın ve Erkek Müşterek Hareketi Vakfı’nın elde ettiği sonuçların yayınlanmasının ardından bir açıklama yapan Başbakan Çan-oça, kutlamalarla ilgili yeni kurallar getirildiğini belirterek şunları söyledi:

“Bu Songkran’da kadınlar ile transeksüeller uygunsuz şekilde giyinmeyecekler ve araçların üstünde dans etmeyecekler. Bunları yapanlar, araç şoförleri de dahil olmak üzere.Çan-oça, yeni uygulamanın sebebinin ise seksi kıyafetler giyen kadınların ülkeye gelen yabancılara ‘yanlış bir mesaj vermesi’ olduğunu söyledi.
Her yılın Nisan ayında gerçekleşen Songkran tatilinin, bu yıl 13-17 Nisan tarihleri arasında olacağı da resmi bir yazı ile duyuruldu.

126 Comments