BM Acil Toplandı ABD, Rusya’yı “Barbarlık”la Suçladı

Stacy Adams

uuuABD’nin BM Daimi Temsilcisi Samantha Power Rusya’nın Suriye’deki faaliyetleri hakkında konuştu. ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Samantha Power, Rusya’nın Suriye’de yaptığının terörle mücadele değil “barbarlık” olduğunu söyledi.
BM Güvenlik Konseyi’nde düzenlenen Suriye toplantısında konuşan Power, Halep’in doğusunda 275 bin kişinin Rus ve rejim saldırılarının hedefi olduğunu, son üç günde 150’den fazla hava saldırısı sonucu en az 139 sivilin hayatını kaybettiğini kaydetti.
Power, “Rusya ve Esed, barışın peşinden gitmek yerine savaşı tercih ediyorlar. Sivillere insani yardım ulaştırmak yerine yardım götüren konvoyları, hastaneleri ve insanların hayatını kurtarmaya çalışan ilk yardım görevlilerini vuruyorlar.” dedi.BM Genel Kurulu görüşmeleri sürerken, şiddetin engellenmesi için diplomasi yürütülürken Rusya ve Esed’in Halep’te yeni saldırı başlattıklarını vurgulayan Power, “Rusya’nın Suriye’de yaptığı terörle savaş değil, barbarlıktır.” dedi.

 

 

 

3 Comments

 • Philips 200V4LAB2/00 manuals Reply

  19 January 2021 at 21:38

  … [Trackback]

  […] There you will find 88772 more Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/bm-acil-toplandi-rusyayi-barbarlikla-sucladi/ […]

 • dumps + pin site Reply

  26 January 2021 at 13:47

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/bm-acil-toplandi-rusyayi-barbarlikla-sucladi/ […]

 • Fontana Dam Tree Service Reply

  14 March 2021 at 09:16

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/bm-acil-toplandi-rusyayi-barbarlikla-sucladi/ […]

Leave a Comment