Elton John, Devlet Başkanıyla İle LGBT Haklarını Konuştu

pppppEşcinsel kimliğiyle tanınan ve LGBT bireylerin haklarını savunan İngiliz şarkıcı Elton John, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dün kendisini telefonla aradığını açıkladı.

Haberi Instagram hesabından duyuran Elton John, “Başkan Vladimir Putin, bugün benimle yaptığınız telefon görüşmesi için size teşekkür ediyorum. Rusya’da LGBT bireylerin eşit haklara sahip olması konusunu yüz yüze tartışmak için de sizinle görüşmeyi iple çekiyorum” diye yazdı.

Elton John, geçen hafta BBC’ye verdiği röportajda, LGBT bireylerin haklarını tartışmak için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek istediğini dile getirmiş ve “Benimki boş bir umut. Kapıyı kapadığında arkamdan gülebilir, benim için ‘tam bir ahmak’ diyebilir. Fakat en azından ‘denedim’ diyebilmenin vicdani sorumluluğuna sahip olduğumu düşünebilirim” ifadelerini kullanmıştı.

 

Bu arada Rusya’da reşit olmayanlar önünde eşcinsellik propagandası yapılmasına yasak getiren yasanın mimarı olan Rus milletvekili Vitaliy Milonov, İngiliz müzisyen Elton John’u ‘halk önünde tartışmaya’ davet etti. Mironov, “Kimse Elton John ile görüşme peşinde değil. O, kültürümüze ve insanlarımıza uymayan özellikleri bize aşılamaya çalışıyor. Haksız olduğunu kanıtlamak için onunla halk önünde tartışmaya hazırım” dedi.
Vitaliy Milonov, pazar günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından anavatana sunduğu hizmetler nedeniyle ikinci dereceden devlet madalyasıyla onurlandırılmıştı.

54 Comments