İngiltere Kraliçesinin Öyle Bir Fotoğrafı Ortaya Çıktı Ki!

Kraliçe Elizabeth’in Hitler selamı veren videosunu İngiliz Sun gazetesi kamuoyu ile paylaştı. 89 yaşındaki Kraliçe Elizabeth’in henüz küçük bir kız çocuğu iken sağ elini havaya kaldırarak Hitler selamı verdiği görülüyor.

kkk

 
Kraliçe Elizabeth’in annesi Kraliçe Mum, daha sonra Kral olan amcası VIII. Edward’ın da 17 saniye boyunca sağ ellerini havaya kaldırarak Hitler selamı verdikleri görülüyor. Elizabeth’in küçük kardeşi Prenses Margaret’in de oynarcasına sol elini havaya kaldırdığı video, kraliyet sarayı basın sözcülüğü tarafından ”dargınlık”la karşılandı.

Saray sözcüsü, ”80 yıl önce aile arşivi için çekilmiş filmin yayınlanması hayalkırıklığıyla karşılanmıştır” diye açıklama yaparak, sarayın Sun’a dargınlığını dile getirdi.

1933 ya da 1934 yılında kraliyet sarayı Balmorol’da çekildiği belirtilen videoyu Sun gazetesi Cumartesi akşamı okurları ile paylaştı.

Edward’ın 1937’de Adolf Hitler ile Münih’de buluştuğu fotoğrafların açığa çıkmasından sonra bu videonun ortaya çıkması tam bir sansasyon etkisi yaptı. Bu video ile İngiliz kraliyet ailesinin Hitler Almanya’sı ile olan ilişkisinin 1937 öncesine dayanan bir sempati ilişkisi olduğu da açığa çıkmış oldu.

Sun gazetesi yaptığı açıklamada, bu videonun yayınlanmasının Kraliçe Elizabeth’e karşı olan tutumdan dolayı değil, ”büyüleyici anlar” serisinin bir parçası olarak yayınlandıklarını vurguladı.

2 Comments