İnovasyon Delileri Dünya Turnesinde

Her ülkeden en iyi inovasyon uzmanları, mucitler, tasarımcılar, eğitimciler ve inovasyona gönül verenler bir araya gelerek dünya turnesine çıktı. Her şehirde genç girişimciler, yaratıcı endüstriler ve inovatörlerle buluşuyorlar.

Innovatours global inovasyon liderleri turnesidir. Innovatours yolculuğuna 2019’da Londra, İstanbul ve Barselona’da devam ediyor. Innovatours sadece bir etkinlik ya da bir konferans değil yeni bir inovasyon hareketi.

Innovatours eğlenerek ve deneyerek öğrenmeyi amaçlıyor. Uzun, soğuk salon konuşmaları yerine deneysel işlere, interaktif atölyelere, teknoloji bazlı sanat çalışmalarına, oyunlara ve yeni uygulamalara odaklanıyor.

Innovatours yolculuğunda enerjisi yüksek ve ilham verici şehirleri durak seçiyor. Otel ya da kongre merkezlerine yerine sıra dışı ve yaratıcı mekanları tercih ediyor. Galatasaray TT Stadyumunda başladığı serüvenine Silahtarağa Elekrik Santarali ve Old Street The Trampery’de devam ediyor.

Innovatours klişeleşen etkinlik formatlarında inovason yaparak yep yeni bir konsept sunuyor. Tasarım (Design), Satarup, Oyun (Game), Demo, Kurumsal Girişimcilik (Intrapreneurship) gibi 5 farklı Lab’de 8’den fazla workshopa ev sahipliği yapıyor. Türkiye’de ve dünyada kendi alanında en uzman isimler ve tepe yöneticiler ana sahnede yer alıyor.
Programdan Öne Çıkan Bazı Başlıklar Şu Şekilde:
Robotlar Yaratıcı Olabilir mi?
Hızlı Atlar mı Sürücüsüz Araçlar mı: Müşteri Ne İster?
Mucitleri Baştan Çıkarma Yolları
Şirketinizi Oyun Sahasına Çevirin
Yaratıcılık Bombası
Lego ile İnovasyonu Denediniz mi?
Hizmet Tasarlanır mı?
Hızlı ve Defolu Prototipleme
Sanal Alemde Bateri Çalmak
Turnenin İstanbul durağında açılışı İngiliz Martin Zalewski, kapanışı İspanyol asıllı Amerikalı Elena Emma yapıyor. Ayrıca program küratörü ve QGroup kurucusu Ferhat Demir, Vestel üst düzey pazarlama yöneticisi Tunç Berkman, Siemens üst düzey yöneticisi Esra Kent, Bilgi Üniversitesi Enstitü Direktörü Deniz Kantur, Socrates Dergisi kurucusu ve sıra dışı bir başarı hikayesine sahip Caner Eler, Founder Institue Türkiye Direktörü Ozan Yılmaz, Hackquarters Kurucusu Kaan Akın, diğer sürpriz isimler, Türkiye’nin en donanımlı tasarım stüdyoları, oyun tasarımcıları, ilginç teknoloji örnekleri, yeni nesil sanat akımları ve çok fazlası 27 Nisan’da İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsünde olacak.

Kayıt ve katılım için etkinlik web sayfası ziyaret edilebilir: www.innovatours.world

75 Comments