İran: Erdoğan’ın Ziyaret Programı Değişmedi

yaptirimlarİran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Kaşkavi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Nisan’da başkent Tahran’a yapacağı ziyaret programında bir değişiklik olmadığını duyurdu.

İran resmi ajansı IRNA’nın haberine göre, Tahran’da konuşan Kaşkavi, bir soru üzerine, “Bildiğimiz kadarıyla Erdoğan’ın ziyaret programı değişmedi” dedi.
Kaşkavi, “Her söze uygun bir cevap verilmesi gerekir” diyerek Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’in Erdoğan’ın sözlerine ‘uygun bir dille cevap verdiğini’ savundu.
“Bölge ülkelerinin birbirini suçlamak yerine, bölgenin gerçekleri ve şartlarını göz önünde bulundurarak sorunları ortak bir şekilde çözmeleri gerektiğini” dile getiren Kaşkavi, ‘bölgedeki mevcut şartların görmezden gelinerek açıklama yapılmaması gerektiğini’ ifade etti.
Yemen’in başkenti Sana’da darbe yaparak ülkenin güneyine doğru ilerleyen Husiler bir çok kenti ele geçirmiş, Bu durum karşısında Suudi Arabistan öncülüğünde bazı Arap ülkelerinin oluşturduğu koalisyon güçleri ‘Kararlılık Fırtınası’ adlı bir operasyon başlatmıştı.

3 Comments