İsrail Başbakanı Netanyahu, BM Genel Sekreteri Moon’u Teröre Destek Vermekle Suçladı

Filistin topraklarında Yahudi yerleşim bölgelerini kınayan ve Filistinlilerin şiddet eylemlerinin, İsrail işgali karşısında verilen doğal bir tepki olduğunu belirten BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’a İsrail Başbakanı Binyamin Mideast Israel Palestiniansve İsrail’in BM Daimi Temsilcisi Danny Danon sert tepki gösterdi. Netanyahu ve Danon, BM Genel Sekreteri Ban’ı teröre destek vermekle suçladı.

ve İsrail’in BM Daimi Temsilcisi Danny Danon, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon’u, yaptığı açıklamalarla “teröre destek vermekle” suçladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun’un, BM Güvenlik Konseyi oturumundaki konuşması ile ilgili yaptığı açıklamada, Genel Sekreter’in açıklamalarının, teröre destek verdiğini, terörün adaleti olmadığını söyledi.

BM Genel Sekreteri, Güvenlik Konseyi’nde düzenlenen oturumdaki İsrail yönetimini kızdıran konuşmasında şunları söylemişti:

“Yarım yüzyılı bulan işgal altında, Filistinlilerin uğradığı ruhsal gerilim giderek artıyor. Her ne kadar bazen nefret ve aşırılığa varan davranışlara yol açsa da, baskı altında tutulan halkların işgalciliğe karşı tepki göstermesi insanın doğasında vardır. İsrail’in Batı Şeria’daki uygulamaları, Filistin devletinin varlığını sürdürmesini, Filistin halkının onurlu olarak yaşamasını tehlikeye atıyor.”

1 Comment