İsrail’de Silahlı Saldırı Dört Kişi Hayatını Kaybetti

saldırıTel Aviv kentinin en işlek pazar yerlerinden Sarona’da birbirine yakın iki ayrı yerde iki silahlı kişinin açtığı ateş sonucu 4 kişi yaşamını yitirirken yaralan altı kişi hastanelerde tedavi altına alındı.

Tel Aviv polisinden yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştiren Hebron bölgesinden iki Filistinli kuzenin saldırının hemen ardından yakalanarak gözaltına alındıkları belirtildi.

Gelen ilk bilgilerde bir üçüncü teröristin kaçtığı söylenirken bu bilgi polis tarafından yalanlandı. Saldırıyı terör saldırısı olarak nitelendiren Tel Aviv Polis Müdürü Chico Hedri ‘‘İki terörist bölgeye ateş açarak girdi. Açılan ateş sonucu dokuz kişi kurşunlara hedef oldu. Teröristlerden biri sağ diğeri de yaralı olarak ele geçirildi. Saldırganın silahlarına el konuldu. Bir üçüncü teröristin kaçtığına dair bir bilgi yok. Bizim değerlendirmemiz insanların günlük yaşamlarına dönebileceği yönünde’’ dedi.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu saldırıdan sonra yaptığı açıklamada, ‘‘Silahlı saldırılara karşı alınacak koruma ve saldırı amaçlı önlemleri konuşmak üzere toplantı yapıyoruz. Gerçekten bize meydan okuyorlar. Ancak gerekli cevabı vereceğiz’’ diye konuştu.

2 Comments

 • digital transformation Reply

  17 January 2021 at 21:26

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/israilde-silahli-saldiri-dort-kisi-hayatini-kaybetti/ […]

 • Xerox WORKCENTRE 4250 manuals Reply

  23 January 2021 at 15:03

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/israilde-silahli-saldiri-dort-kisi-hayatini-kaybetti/ […]

Leave a Comment