İtalya Dışişleri Bakanı: “Türkiye Musluk Değildir”

pppppİtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Türkiye’nin Avrupa’ya mülteci geçişlerini durduracak “bir musluk” olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.

İtalyan La Stampa gazetesine konuşan Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni; Avrupa’nın göç politikası, Schengen ve dolaşım özgürlüğünün kaldırılması tartışmaları gibi konulardaki soruları yanıtladı.

La Stampa muhabiri Ugo Magri’nin “(Sığınmacıların) tutulması konusunda Türkiye’den daha güçlü bir eylem beklenemez mi?” sorusuna Bakan Gentiloni şöyle yanıt verdi:

“Sığınmacı akını durdurulabilir ama Türkiye’nin bir musluk görevi görebileceği yanılgısından kaçınmak gerekir. Her halükarda, AB Türkiye ile bir anlaşmaya vardı ve bu anlaşma Türkiye’nin gelecekteki muhtemel AB üyeliğine yönelik müzakerelerin yeniden canlandırılmasını da öngörüyor. Bu, İtalya’nın 15 yıldır desteklediği bir rota, ama başkaları bunu bloke etmişti. Ve kaybedilen bu zaman Türkiye’ye iyi gelmedi.”

 

1 Comment

  • AEG BE6915001M manuals Reply

    20 January 2021 at 11:08

    … [Trackback]

    […] Here you can find 5608 more Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/italya-disisleri-bakani-turkiye-musluk-degildir/ […]

Leave a Comment