Jennifer Lopez Nasıl Zayıfladı!

9-2191149-bang jennifer lopez_t460Ünlü şarkıcı ve sinema yıldızı Jennifer Lopez’i ilerlemiş yaşına rağmen genç ve formunda tutan diyetin formüllerini Diyetisyeni açıkladı. İşte Ünlü yıldızın diyetisyeninden Jennifer Lopez’in uyguladığı yaşam ve yiyecek tarzı önerileri:

En Büyük sorun yetersiz beslenme

Araştırmalar gösteriyor ki, yetersiz beslenme yemediklerimizden değil de yediklerimizden kaynaklıdır. Uyguladığınız diyet vitamin ve minerallerinizi çalabilir. Çiğ bitkilerle hazırlanmış dengeli bir diyet temel vitamin ve minerallerin tüm öğelerini içermektedir ama geleneksel metotlarla hazırlanan yemekler besinin değerinin %80’ini yok eder. Yiyeceğinizde doğal olarak bulunandan %80 daha az ile yetinebilir misiniz? Bu çok zor

Hazır yiyecekleri tüketmeyin

Enzimler vücudunuzdaki her metabolik süreçten sorumludur. Hazır yiyeceklerin çoğunda doğal enzimlerin %100u yok edilmiştir. %100ü! Lipaz ve amilaz enzimleri yok edildiğinde, yağlan ve karbonhidratları sindiremez ve bunlar vücutta depolanır. Bu da kilo almanıza yol açar. Bol enzimli yiyecekler aldığınızda, kendi kendine sindirilir. Daha etkili çalışmak ve sevdiğiniz şeyleri yapmak için ek enerji kazanırsınız.

Yoga çok faydalı

Yoga hareketleri yapmanız da zayıf ve fit kalmanıza fayda saylayacaktır.
Zayıflamak için yeşil meyve suyu

Birkaç kilo vermeniz gerekiyorsa Yemek yemeyi bırakın ve sıvı şeyler alın. Taze meyve ve sebze suları için; özellikle yeşil sebzeler (kereviz, salatalık, ıspanak, lahana). Ayrıca limon ve zencefil suyu da iyidir. Bu kendinizi hafif hissetmenizi sağlayacaktır fakat gerçekten çok fazla besin alıyor olacaksınız çünkü meyve ve sebze sularındaki vitamin ve mineraller kolay sindirilir.
Bol bol yeşil yiyin

Yeşillik! Yeşil sebzeler dünyadaki en sağlıklı şeylerdir! İster inanın ister inanmayın, bunlarda bol protein var.

7 Comments