Telefonunu Tam 150 Kere Dinlemiş

Kate-Middleton-Chelsea-blowdry-180413Yasalara aykırı telefon dinlemeden dolayı kapatılan İngiliz News of the World gazetesinin eski editörü ve “kraliyet ailesinin tarihçisi” Clive Goodman, mahkemede ö dönemde kraliyet ailesi üyelerini takibe aldıklarını anlatı. Haberi 14 Mayıs tarihinde Agence France-Presse duyurdu.

Gazetecinin ifadelerine göre, Cambridge Düşesi Kate Middleton’un telefonu 155 kere, eşi Prens William’ın 35 kere, Prens Harry’nin telefonu ise 9 kere dinlendi.
2006 yılında Prens William’ın telefonunun İngiliz News of the World gazetesi tarafından dinlendiğinden şüphe duyulmuştu. Davayla ilgili Clive Goodman ve özel dedektif Glenn Mulcaire gözaltına alınmış ve 2007 yılında biri dört, diğeri altı aylık hapis cezasına çarptırılmıştı. İlgili kişiler o dönemde Prens William, Prens Harry ve Kate Middleton’un telefonlarının dinlendiğini itiraf etmemişti.
2011 yılının ortalarında gazetenin etrafındaki skandal yeniden patlak verdi. Neticede News International’ın Başkanı Rupert Murdoch, holdinge dahil News of the World gazetesini kapatmak ve The Sun gazetesinden de bir çok çalışanı işten ayırmak zorunda kalmıştı. Polis kovuşturmasına gazete yönetimi ve birçok gazeteci de dahil olmuştu.

7 Comments