Koranavirüs Hangi Ülkelerde Görülmedi

Hülya Karahan: Production Editor

istanbulpostcomtr@gmail.com

Koranavirüs üç ay önce ortaya çıktı, Aralık ayının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde vakalar tespit edilmeye başlandı.

Yeni Korana  dünyanın tüm kıtalarında, ülkeleri, bölgeleri ve adalarının çoğunu adeta işgal etti. Dünyada yayılmasını gösteren son haritaya göre, şu anda tüm Avrupa kıtasında virüssüz bir ülke yok.

Hangi ülkeler Koranavirüs (covid 19) dan hiç etkilenmedi.

New York Post tarafından web sitesinde yayınlanan haritaya göre, şu ana kadar Kuzey Kore, Laos, Myanmar, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Yemen olmak üzere 7 Asya ülkesinde Koronavirüs vakası hiç görülmedi.

Hiçbir hasta kasıtlı olarak yada herhangi bir nedenle beyan edilmedi veya hiçbirinde vaka meydana gelmedi veya sağlık yetkilileri tarafından tespit edilmedi.

Dünyanın diğer tarafında, bu virüs Amerika kıtasını sildi süpürdü ve Orta Amerika’daki Meksika ve Guatemala arasında bulunan  35 ülke Korona’dan etkilendi..Geri kalanlar, Şili’nin bitişiğindeki Cabo de Hornos adasından Antarktika’ya kadar, Kanada’yı Kuzey Kutbu yakınlarındaki Grönland’dan ayıran Baffin Körfezi’nin tepesine kadar, virüssüz “Belize” dışında bir ülke  kalmadı.

Virüssüz ülkelerin çoğunun özellikle Mali, Sierra Leone ve Gine-Bissau dahil olmak üzere 55 ülkede ve bölgede 43 yaygın olmasına rağmen, Afrika hala kıtalar arasında  Covid 19 tarafından bugüne kadar en az etkilenen bölge.

Afrika’da, Ruanda, Uganda , Zambiya, Zimbabve, Botsvana ve tüm kıtanın doğu ve güneybatısında, Fas, Moritanya ve Cezayir ayrıca Korana vakalarının görülmediği ülkeler olarak kayda geçti…

Reviewer overview

Koranavirüs Hangi Ülkelerde Görülmedi - /10

Summary

Koronavirüs şu ana kadar Kuzey Kore, Laos, Myanmar, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Yemen olmak üzere 7 Asya ülkesinde Koronavirüs vakası hiç görülmedi.

0 Bad!