Meghan Markle İçin Zenci Bir Kralın Yolunu Açıyor Dedi Sevgilisi Terk etti

İngiltere’nin sağ popülist Bağımsızlık Partisi‘nin (UKIP) lideri Henry Bolton, Prens Harry’nin nişanlısı Meghan Markle hakkında ırkçı mesajlar yazan sevgilisi Jo Marney’den ayrıldığını açıkladı.

İngiltere’nin sağ popülist Bağımsızlık Partisi‘nin (UKIP) lideri Henry Bolton’ın sevgilisi Jo Marney, bir arkadaşına gönderdiği yazılı mesajlarda, Prens Harry’nin nişanlısı Meghan Markle hakkında son derece aşağılayıcı görüşlere yer vermişti. Olayın ortaya çıkması üzerine 25 yaşındaki Marney UKIP partisinden atılmıştı.

Jo Marney‘nin, Afrika kökenli bir annenin çocuğu olan Markle ve genel olarak siyahiler hakkında son derece aşağılayıcı sözler sarf ettiğini, Prens Harry’nin “siyahi Amerikalı” nişanlısının kraliyet ailesini “kirleteceğini” ve “siyahi bir kralın” yolunu açacağını, ayrıca kendisinin hiçbir zaman bir “zenci” (“negro”) ile cinsel ilişkiye girmeyeceğini, çünkü onların “çirkin” olduklarını söylediğini duyurmuştu.

UKIP lideri Bolton gazetecilere yaptığı açıklamada, bulunduğu makam nedeniyle ilişkinin devamının mümkün olamayacağını söyledi. 54 yaşındaki Bolton bazı parti üyelerinin talep ettiği gibi görevinden istifasının söz konusu olmadığını, siyasi geleceğine ilişkin olarak partinin karar vermesi gerektiğini belirtti.

158 Comments