Microsoft Mouse 35. Doğum Gününü Kutladı

1983’te  Pek çok açıdan hayatımızda yenilikler oldu. Tabi dünyada da. Microsoft’un Mouse’u, tam olarak 35 yıl önce 2 Mayıs’da piyasaya çıktı.

Şirketin donanım bölümünün doğduğu gündü. “Minik ” fare, kükredi Microsoft Word, Not Defteri, geliştiriciler için programlanabilir arayüz sürücüsü ve nasıl kullanılacağı hakkında bir eğitici ile birlikte bilgisayar dünyasına merhaba dedi.

Birçok kişi bunu fark etmedi, ama bu fareler, o ilk günlerde, donanımın insanlar için yeni deneyimler geliştirmek için nasıl evrimleşeceğine dair bir göstergeydi. Üretkenliği ve yaratıcılığı en üst düzeye çıkarmak için yazılım için tasarlanmış  basit ama harika bir donanımdı.

Yıllar geçtikçe fareler gelişmeye ve deneyimlerini geliştirmeye devam ettiler. Kaydırma çarkının oluşturulması, insanların interneti kullanma şeklini değiştirdi. İnternette gezinmek daha akıcı ve kolay ve bir o kadarda zevkli oldu.

Mouse Yüzey Kalemi’nden, HoloLens’e kadar, tasarlanan , geliştirilen ve üretilen her cihaz, aksesuar ve konsol, sorunsuz bir şekilde bir araya gelen bulut, yazılım ve donanımın öncülüğü etrafında inşa edildi. 35 yıl önce bizi fantastik bir yolculuğa çıkaran ürüne ürünün yaratrıtıcıları önünde saygıyla eğilmek az gelir.

İyi ki doğdun, Microsoft Mouse.

379 Comments