Moskova’da Robot Balosu!

Bnqxoz7CEAAfjQd Демонстрация робота-гуманоида Теспиана - участника Бала Роботов в Москве15 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da Uluslararası İnteraktif Gösteri Sergisi “Robot Balosu” gerçekleşecek ve dünyanın farklı ülkelerinden 40’tan fazla robot bir araya gelecek. Bu serginin misafirleri portre ressamı Paul adlı roboton çizeceği kendi portrelerine sahip olabilecek, Puşkin edebiyatı dersini dinleyebilecek ve Rock robot grubu Compessorhead’in konserine gidebilecekler.

Sergi Rusya’daki İngiltere Yılı kutlamaları kapsamında gerçekleşiyor. Bu etkinlik Artplay tasarım merkezinde yapılırken, organizatörlerin sözlerine göre yılın en etkileyici olayı olması vaad ediliyor. Bu kapsamda Moskova’da Almanya, İngiltere, ABD, Rusya ve diğer ülkelerden 40’tan fazla robot toplandı.

2 bin metrekarenin üzerindeki alanda tam bir robot devrimi gerçekleşecek. Serginin en önemli başlıca robotu önümüzdeki bir yıl için turne planları yapılan Titan olacak.

Serginin diğer bir yıldızı ise dünyadaki en duygusal robotlardan biri olarak kabul edilen Tespian olacak. O sadece konuşup muhabbet etmeyi, şarkı söylemeyi, gülmeyi ve ağlamayı değil, aynı zamanda Shakespeare eserlerini de okumayı biliyor. Bu sayede birkaç defa çağdaş tiyatrolarda görev aldı.

Sergide ayrıca yardımcı robotlar, dans eden robotlar ve diğer birçok robot da sergilenecek.

BnsixeeCcAAqvn1

2 Comments