Moskova’daki Öğrenci Yurtlarına Prezervatif Otomatları Konuyor!

otomat-makinalariİzvestiya gazetesi tarafından geçilen haberde, Moskova’da bulunan öğrenci yurtlarına yerleştirilecek prezervatif otomatlarının kısa bir zaman içerisinde hizmete girebileceği belirtildi.

Başkent Ticaret ve Hizmetler Departmanı’nın gündeme getirdiği söz konusu öneri, Moskova Bölgesi Rektörler Konseyi tarafından değerlendirilecek.

Başkent Ticaret ve Hizmetler Departmanı Başkanı Aleksey Nemeryuk, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, söz konusu önerinin öğrenciler arasında artan kürtaj vakalarının önüne geçilmesi için gündeme getirildiğini belirtti. Açıklamasının devamında, prezervatif otomatlarının bu yazın sonuna kadar bazı öğrenci yurtlarında hizmete girebileceğini söyleyen Nemeryuk, makineler aracılığı ile satılacak prezervatiflerin fiyatının ise 15 ruble (yaklaşık 90 kuruş) olacağını da sözlerine ekledi.

İlgili öneri Rusya Federasyonu Üreme Sağlığı Dairesi uzmanlarından Boris Lordkipanidze ve benzer uygulamaların ABD’deki bazı üniversite yerleşkelerinde de uzun zamandır görüldüğünü ifade eden Rusya Pazarlamacılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Nikolas Koro tarafından da desteklendi.

26 Comments