Obamayı Hiç Böyle Görmediniz

obamaABD Başkanı Barack Obama popüler sosyal medya sitesi “Buzzfeed”e bir röportaj verdikten
sonra, sitenin havasına uygun bir videoda rol aldı.

BuzzFeed sitesinin “Tüm dünyanın yaptığı, ama kimsenin hakkında konuşmadığı şeyler” adlı videosunda, Obama kendi fotoğraflarını çekti, konuşmasına çalıştı ve ayna karşısında yüz mimikleri yaptı.

Muhaliflere de Gönderme Yaptı

Videonun bir yerinde internetin favori kararkterlerinden biriyle rol alan Obama, büyük bir kurabiyeyi bir bardak süt içerisine daldırmaya çalışırken, ABD’de özellikle muhaliflerin her sorunu başkana bağlamak için kullandığı bir ifade olan “Teşekkürler Obama” sözlerini kullandı. Daha sonra ofisinde hayali basketbol atışları yaptı.

Sağlık Sigortasına Dikkat Çekti

Youtube’da yayınlanan video ABD’li gençlerin dikkatini zorunlu sağlık sigortası programına (Obamacare) ve 15 Şubat’ta bitecek olan kayıt süresine çekmeyi ve bir yandan da Başkan Barack Obama’nın programlarının kapsamını geleneksel iletişim yöntemlerinin ötesinde arttırmayı amaçlıyor.

Yılbaşından bu yana Başkan Obama, ABD’li gençler arasında oldukça popüler olan “BuzzFeed” ve “Vox” internet sitelerine röportajlar verdi.

Ayrıca Ocak ayında üç ünlü Youtube kullanıcısıyla konuştu. Son aylarda da “The Daily Show” ve “The Colbert Report” gibi siyasi mizah programlarına katıldı.

88 Comments