Rıza Sarraf Mahkemeye Çıkıyor

saraff19 Mart’ta Miami’de tutuklanan 17 Aralık soruşturmasının kilit ismi Rıza Sarraf, New York’a getirildi. Sarraf, yarın yerel saatle sabah 10’da (TS 17.00) Manhattan Federal Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkartılacak.

Sarraf’ın mahkemeye çıkartılacağını hakkında iddianame hazırlayan New York Güney Bölgesi Savcısı Preet Bharara sosyal medya hesabı Twitter’dan duyurdu.

atorny

Sarraf, New York’ta görülecek mahkeme için tutuklandığı Miami’den otobüsle aralarında Tallahassee, Atlanta ve Oklahoma City cezaevlerine götürülmüştü.

Amerika’nın Sesi’nin ulaştığı New York Güney Bölgesi Savcılığı yetkilileri Sarraf’ın New York’a getirildiğini ve Metropolitan Correctional Center (MCC) adlı ceza ve tutukevine konulduğunu belirttiler.

Savcılık yetkilileri Sarraf’ın New York’a hangi yolla veya ne zaman getirildiği konusunda ise bilgi vermediler. Savcılık sözcüleri rutin transfer işlemlerinin tamamlandığını belirterek “Sarraf yarın sabah 10’da Manhattan Federal Mahkemesinde hakim karşısına çıkartılacak. Önceden getirildi ve şu New York’ta cezaevinde” diye konuştu.bbb

1 Comment