Rusya Ve İran Ortak Banka Kuruyor

rrereRusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Rusya ve İran arasında ortak bankanın kurulmasının planlandığını da acıkladı. Novak, bankanın yeri, çalışma koşulları, sermayesi ve diğer idari konuların İran delegasyonunun yakın bir ay içerisinde Moskova’ya düzenleyeceği ziyarette görüşüleceğini belirtti.

 
Rus petrol şirketlerinin OPEC’in petrol üretimini artırma veya kotaları kurum içerisinde paylaşma kararına cevap verebileceğini belirten Novak, petrol piyasasındaki durumun bu karara göre değişebileceğini ifade etti. İran’ın petrol üretiminde yaptırımlar öncesi dönemdeki hacme ulaşmak istediğini belirten Novak, Moskova’nın tutumunun, her bir ülkenin ne kadar petrol üreteceğine ve ne fiyatla satacağına karar verdiği, rekabetçi piyasadan yana olduğunu kaydetti.

 
Petrol piyasasında ek üretim olanakların oluşmasının talep üzerinde baskıya neden olacağını belirten Novak, Rusya’nın bu faktörü kendi tahminlerinde dikkate aldığını belirtti.

1 Comment

  • 울산출장 Reply

    24 January 2021 at 20:18

    I’m extremely pleased to find this web site. I wanted to thank you for your time due to this fantastic read!! I definitely liked every bit of it and i also have you bookmarked to check out new stuff on your web site.

Leave a Comment