Şok! Balıkçı Bir Çanta İçinde 27 Çift İnsan Eli Buldu

Sibirya’daki bir balıkçı dün (8 Mart) buzlu Amur Nehri’nin yakınlarında yürürken korkunç bir şeye rastladı; bilekten  kopmuş bir torbaya doldurulmuş 27 çift insan eli buldu.

Rus makamları, ellerin büyük olasılıkla yerel bir adli tıp laboratuvarı tarafından atıldığını söyledi.

Sibirya Times’a göre, balıkçı, Çin’in güneydoğusundan 18.6 mil (30 kilometre) uzaktaki Habarovsk kenti yakınlarındaki küçük bir nehir kenarında bir el çantasını buldu. Times gazetesinin bildirdiğine göre, Amur Nehri en çok balık avlanan yerlerden biri.

Nitekim, balıkçı önce  sadece sıkışmış bir el farkettiğini, sonra yanındaki  çantayı açınca  içinin elle dolu olduğunu gördüğünü söyledi. Olay yerinde çekilen fotoğraflar, korkunç ayrıntıları ortaya koydu. Bir görüntüde 54 el, diğerin de avuç içi dışa bakacak şekilde eldiveni içindeymiş gibi karların üzeride serilmiş. Başka bir fotoğrafta, eller düzgün sıralar halinde dizilmiş, adeta sergileniyor. Bu görüntülerin adli tıp raporu için çekildiği belirtiliyor.

Pek çok sosyal medya kullanıcısı  bu olayla ilgili çeşitli iddialar ortaya atarken, Rus Soruşturma Komisyonu yetkilileri, cezai soruşturmadan sorumlu bir hükümet yetkilisi, ellerin Habarovsk’taki bir adli tıp laboratuarı tarafından uygunsuz bir şekilde imha edilmiş gibi göründüğünü söyledi.

Açıklamada,”Bulunan biyolojik nesneler (eller), bir suçluya ait değildir,” açıklaması yapıldı.

Gerçekten de, ellerin yanında tıbbi bandajlar ve plastik hastane tarzı ayakkabılar bulundu. Sibirya Times’a göre, Rusya’daki adli tıp laboratuvarları, vücudun geri kalan kısmının kaldırılmasının ardından parmak izi bilgilerinin muhafaza edilmesi için cesede ait  ellerinin kesilmesi hiç duyulmamıştı. açıklamasında bulundu.  Ellerin sahipleri hakkındaysa çok az şey biliniyor.

Yetkililer ,”Khabarovsk kentindeki adli tıp kurumu görevlileri bu biyolojik nesnelerin elden çıkarılması hakkında yasal soruşturma yapılacaktır.”Açıklamasında bulundu.

Yetkililer soruşturmanın hala  devam ettiğini belirtti…

Hülya Karahan
hulyacar2001@yahoo.com
istanbulpost.com.tr’nin bu haberi kaynak belirtilip, link verilerek, değişiklik yapılmadan başka mecralarda yayınlanabilir!

 

251 Comments