Trenler Sessiz Çalışacak!

turkey-train-compartment DB’nin Köln’de tanıttığı ilk tren, taşıdığı yükle Oberhausen’dan Rotterdam’a gitti. Almanya’da özellikle demiryollarına yakın yerlerde oturan vatandaşlar trenlerin gürültüsünden rahatsızlık duyuyor. Bu yüzden Orta Ren bölgesinde vatandaşlar bunun için harekete geçmiş, hatta bu çerçevede Bonn’da düzenlenen Federal Ulaştırma Bakanlığı’nda projeler geliştirilmesini sağlamıştı.

Alman Demiryolları Deutsche Bahn (DB) uzun vadede trenlerini sessiz hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Köln’de ilk sessiz trenini tanıtan DB’ye göre yeni fren teknolojisi ile mevcut trenlerdeki frenlerde daha az gürültü çıkaracak. Ancak bu uygulamanın tüm trenlerde kullanılabilmesi için DB’nin yaklaşık altı yıla ihtiyacı var. DB, 6 yılda 60 bin trenine sessiz frenlerini monte etmek istiyor. Her monte edilen sessiz frenin maliyetinin 5 ile 7 bin Euro arası masrafa yol açacağı tahmin ediliyor.

 

3 Comments

 • Vince Deprospero Reply

  28 May 2020 at 10:15

  I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

  • Lashonda Laurens Reply

   19 August 2020 at 13:22

   This web site really has all the info I wanted concerning this subjectand didn’t know who to ask.

 • grolyrto lemcs Reply

  03 July 2020 at 08:03

  Very interesting details you have remarked, regards for posting.

Leave a Comment